profil

Czy czas spędzony na zajęciach pozalekcyjnych to zysk czy strata.

poleca 85% 165 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy czas spędzony na zajęciach pozalekcyjnych to zysk czy strata?

Czyli o tym, w jaki sposób możemy kształtować swoje umiejętności, poszerzać wiedze i rozwijać swoje zainteresowania.


Koleżanki i koledzy!

Szkoła to miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu.
To właśnie tutaj poznajemy wspaniałych ludzi, słodki smak sukcesu i gorycz pierwszej porażki. Większość z nas ma dość myśli o kartkówkach, sprawdzianach i odpowiedziach. Sterty książek i dużo nauki – każdy z nas to dobrze zna, ale czasami warto sięgnąć po coś więcej.
W szkole nie zawsze możemy rozwinąć swoje zainteresowania, poszerzyć wiedzę w kierunkach, które nas najbardziej ciekawią, dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z zajęć pozalekcyjnych, a także z warsztatów organizowanych np. przez MDK. Zajęcia tego typu na pewno dają dużą satysfakcję, rozwijają nasze umiejętności, pomagają osiągnąć zamierzone cele. Bardzo często nie jesteśmy pewni swoich umiejętności i wiedzy, dodatkowe zajęcia pomogą uwierzyć w siebie, uwierzyć w to, że jak bardzo chcemy to potrafimy to osiągnąć. Nauka języków obcych, dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych, warsztaty dziennikarskie, polonistyczne i teatralne cieszą się największym zainteresowaniem wśród młodzieży. Nauka języków obcych na pewno da nam możliwość łatwiejszego porozumienia się z obcokrajowcami, szybszego nawiązywania kontaktów, znalezienia pracy w przyszłości. Dodatkowe zajęcia umożliwiają nam pogłębienie swojej wiedzy, a warsztaty dziennikarskie nauczą swobody wypowiadania swoich myśli, przedstawiania naszych poglądów i lepszego poznania języka ojczystego. Każdemu z nas przyda się dodatkowa wiedza i umiejętności.
Pamiętajcie, że jest to bardzo udany i ciekawy sposób na spędzenie czasu. Czy będziemy korzystać z dodatkowych lekcji, to decyzja, którą każdy z nas podejmuje dobrowolnie.
A więc wybór należy do Ciebie!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta