profil

Co jest warunkiem szczęścia człowieka, i co może je zniszczyć

poleca 87% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

To bardzo trudny temat. Głównie dlatego że jest wiele rodzajów szczęścia. Każdy ma swoje marzenia, ale ciężko znaleść - a nawet mógłbym stwierdzić ,że to prawie niemożliwe - osoby które mają takie same marzenia. Każda osoba jest jednostką, chociaż na pewno istnieją pojedyńcze marzenia zbiorowe. Najczęściej spotykana odpowiedź na wcześniej postawione pytanie to "Ludzie są szczęśliwi gdy spełniają swoje marzenia". To po części też prawda. Jednak ja pójdę o krok dalej i stwiedzę , że ludzie są (powinnni być ?) szczęśliwi gdy cieszą się tym co mają.
Irytują mnie ludzie , gdy zazdroszczą innym. To zawsze zburzy szczęście tej osoby. Nigdy nie jest tak, że ktoś ma życie idealne. Czasami pod powłoką szczęścia może ukazać się smutna rzeczywistość. Taka zazdrość może zupełnie zaślepić. Ci , którzy zazdroszczą najczęściej nie widzą już tego, co mają sami. Ślepa zazdrość to jedna z najgorszych cech ludzkich, które siedzą głęboko w każdym.
Pierwszym moim poważnym argumentem jest to, że nie można mieć zawsze tego, co się chce. Nie zawsze jest tak że zrealizowanie marzeń jest wogóle możliwe i nie zawsze spełnienie marzeń uszczęśliwa. Nieraz bywa tak, że marzymy o czymś, a gdy to coś dostajemy, okazuje się cieszyć o wiele mniej niż nam by się zdawało. W takiej sytuacji powinniśmy się cieszyć chociaż z tego ,że otrzymaliśmy naszą upragnioną nagrodę. Jednak takie reakcje są raczej rzadko spotykane, a szkoda.
Druga sprawa, że można cieszyć się prawie wszystkim pod warunkiem, że będziemy szukać pozytywnych stron sytuacji. Ta cecha jest dość rzadko spotykana. To źle, gdyż jest ona podstawą szczęścia. W każdej nawet najgorszej sytuacji znajdzie się coś pozytywnego, wystarczy chwilę pomyśleć. Czasami to bywa wręcz śmieszne, ale to zawsze lepsze niż użalanie się nad sobą.
I ostateczne podsumowanie: Niektórzy nazwą mnie na pewno niepoprawnym optymistą ale ja twierdzę , że szczęście można uzyskać przez bycie optymistą, szukając pozytywnych stron sytuacji i cieszenie się tym co się ma. Zbyt często nie widzimy tego , co dobre a patrzymy tylko na negatywne strony sytuacji. A trzeba się cieszyć tym, co się ma.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata