profil

Sara czy Kama, która kobieta byłaby godną małżonką faraona?

poleca 86% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Temat: Sara czy Kama? Która kobieta byłaby godną małżonką faraona?Każdy faraon jako równy bogom miał wokół siebie bogactwa i wiele kobiet. Ramzes XIII swoim życiu miał kilka kochanek, ale Sara i Kama były najważniejsze. Pytanie tylko, która była godniejsza jego miłości.
Odpowiednia zona dla faraona przede wszystkim musi dobrze wyglądać. Sara i Kama spełniały ten warunek. Obie były piękne. Miały ładną figurę, bujne, czarne włosy i jasna cerę. Sara to córka żydowskiego właściciela małego folwarku. Zaś Kama była fenicką tancerką i kapłanką bogini Astoreth.
Sara miała wszystkie cechy dobrej żony faraona. Była cicha, pokorna i miła. Została pierwszą kochanką Ramzesa i urodziła mu syna. Ale, jak każdy człowiek, miała też wady. Była naiwna, bo uległa namowom kapłanów, którzy chcieli się jej pozbyć, i dała dziecku żydowskie imię- Izaak. Nie wiedziała, że to rozzłości księcia. Kiedy łudząco podobny do następcy tronu, Lykon zamordował Izaaka, nie chciała oskarżyć Ramzesa o śmierci dziecka i zrozpaczona wzięła winę na siebie, co świadczyło o niewyobrażalnie wielkiej miłości do księcia.
Kama- zazdrosna, złośliwa i bezwzględna, swoją złość wyładowywała na Sarze. Przy bliższym poznaniu szybko zniechęciła do siebie Ramzesa. Żyła w ciągłym strachu przed zemstą ze strony wiernych bogini Astoreth, cierpiała na manię prześladowczą. To ona powiedziała Ramzesowi, że jego synek jest Żydem, co spowodowało wielka złość księcia na Sarę i satysfakcję kapłanki. Jednak Ramzes wybaczył ukochanej, czego Kama znieść nie mogła i żądna zemsty kazała Lykonowi zamordować małego Izaaka.
Poza wyglądem nie ma mowy o podobieństwie tych dziewcząt. Sara była przeciwieństwem Kamy. Porównanie ich jest bardzo łatwe, gdyż już na pierwszy rzut oka widać, że Kama była zarozumiała i bezwzględną kobietą, a Sara spokojną i opiekuńczą żoną oraz matką. Zdecydowanie godniejszą małżonką faraona byłaby Sara.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta