profil

I wojna światowa- odezw do pacyfistów

poleca 85% 233 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Drodzy Towarzysze!!!

Spotkaliśmy się dziś tu, aby zakończyć wreszcie tą straszliwą wojnę, która prowadzi do zagłady całego świata i wszystkiego co na nim jest.
Wojna ta zabiła już wiele tysięcy ludzi, włączyło się w nią wiele państw. Jeśli szybko nie uda się załagodzić tego konfliktu wkrótce zginie jeszcze więcej niewinnych ludzi.
Jednak zastanówmy się dlaczego w ogóle ta wojna się rozpoczęła. Otóż każde z państw walczących teraz dążyło do objęcia władzy w Europie. To właśnie żądza władzy skłoniła te państwa do podjęcia drastycznej decyzji o rozpoczęciu wojny. Jeszcze w czasie „zbrojnego pokoju” państwa świata zaczęły szukać sobie sprzymierzeńców i tak Włochy, Niemcy i Austo- Węgry stworzyły trójprzymierze, natomiast Rosja, Francja i Anglia utworzyły trójporozumienie, które później po odejściu Włoch i dołączeniu Turcji utworzyły „blok państw centralnych”.
Gdyby nie wojna żylibyśmy w spokojnym, bezpiecznym i wolnym kraju. Niestety w dzisiejszych czasach nikt nie może czuć się bezpieczny i wolny.
Obecnie walki toczą się na froncie wschodnim i zachodnim, dzięki czemu istnieje możliwość, ze więcej ludzi może stracić życie.
Dlatego uważam, że trzeba zakończyć tą wojnę póki jeszcze jest czas i możemy zapobiec ogromnej katastrofie jaka może nastąpić jeśli w porę nie zakończymy tej wojny.
Następne pokolenia powinny żyć w wolnym, bezpiecznym i spokojnym państwie, bez przemocy, a wszyscy są bezpieczni i wolni.
Dlatego uważam, że zamiast siedzieć tu bezczynnie powinniśmy zrobić coś zanim zginie jeszcze więcej niewinnych ludzi oraz zanim woja ta doprowadzi do zagłady tego świata tzw. zakończyć wreszcie tą wojnę.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Więcej informacji