profil

"Czy wysyłanie dzieci na wycieczki przez rodziców jest konieczne"

poleca 85% 107 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Prawie każdy człowiek marzy o podróżach. Najwięcej czasu na zwiedzanie mamy, kiedy jeszcze nie pracujemy. Dlatego tez będę się starał bronić tezy, iż wysyłanie dzieci na wycieczki przez rodziców jest konieczne.
Pierwszym argumentem przemawiającym za słusznością mojej tezy jest fakt, iż dzięki podróżom wzbogacamy swoja osobowość poznajemy nowe kultury i obyczaje, dzięki czemu doskonale rozwijamy się intelektualnie. Zdobytą w czasie różnych wycieczek wiedze możemy później wykorzystać w naszym codziennym życiu. Na potwierdzenie moich słów przytoczę słynne powiedzenie: „podróże kształcą”.
Ponadto podczas wypraw w nieznane miejsca mamy możliwość nawiązania znajomości z mnóstwem interesujących osób, z którymi później możemy utrzymywać kontakt i wymieniać się doświadczeniami. W dobie Internetu i telefonów komórkowych jest to możliwe nawet w przypadku osób mieszkających w najodleglejszych zakątkach świata.
Kolejnym argumentem, jaki chciałbym przywołać jest stwierdzenie, iż obowiązkiem rodziców jest jak najlepsze wychowanie dzieci i zapewnienie im możliwości spełnienia własnych marzeń samorealizacji i rozwoju. Rozmaite wyjazdy są odskocznia od szarej codzienności, wymuszają kreatywne myślenie a także zmuszają do samodzielności i odpowiedzialności.
Myślę ze przytoczone powyżej argumenty są wystarczającym dowodem na prawdziwość tezy, iż rodzice powinni wysyłać swoje dzieci na wycieczki.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta