profil

Współcześni barbarzyńcy

poleca 87% 104 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W obecnych czasach słowo „barbarzyńca” ma znaczenie negatywne i oznacza człowieka okrutnego czy prymitywnego. Obecnie na całym świecie jest wiele ludzkich tragedii, dlatego też sądzę, ze wśród nas można znaleźć wielu współczesnych barbarzyńców.

Zacznijmy od naszego najbliższego otoczenia i spraw mniej drastycznych. Zapewne wydaje się to trochę dziwne, bo gdzie w naszym mieście możemy znaleźć barbarzyńcę? Ale odpowiedź jest bardzo prosta, bo kimże jest złodziej ale osoby okradzionej, pirat drogowy dla ofiary wypadku czy ojciec znęcający się nad swoją rodziną, jak nie barbarzyńcą. Wiele razy słyszeliście w mediach słowa: „...banda barbarzyńców zdewastowała cmentarz” albo „... grupa barbarzyńskiej młodzieży napadła na sklep jubilerski”. Są to zdarzenia, z którymi spotykamy się bardzo często i z którymi powinniśmy walczyć! Jednak ilu z nas zareagowałoby, będąc światkiem takiej sytuacji? Tłumaczylibyśmy się strachem, lecz tak naprawdę większość osób wyraża ciche przyzwolenie na takie zjawiska. Z biegiem czasu szerzące się okrucieństwo staje się czymś normalny. Pozwalając na prymitywizm, sami upodabniamy się do owych barbarzyńców. Zapewne większość z nas nie chce nosić miana barbarzyńców, dlatego walczmy z nimi! Walczmy z sytuacjami, z którymi spotykamy się w szkole, w domu czy na podwórku... Być może po pewnym czasie uda się nam, choć trochę zmniejszyć tę szkodliwą plagę zła.

W obecnej sytuacji politycznej na świecie nie można nie wspomnieć o terroryzmie. Jest on przykładem najdotkliwszego i najtragiczniejszego w skutkach barbarzyństwa. Można wymienić wiele przykładów, choćby ostatnia tragedia w Osseti, walka Rosjan z Czeczenami czy walki w Ziemi Świętej. Jednak najbardziej wstrząsający był atak na WTC w Nowym Jorku i późniejsza wojna w Iraku, gdzie do dziś trwają walki rebeliantów z żołnierzami. Najtragiczniejszym zjawiskiem w terroryzmie jest fakt, że dotyka on osoby niewinne. Niestety barbarzyńców działających w taki sposób nie brakuje.

Uważam, że współczesne barbarzyństwo, jest zjawiskiem bardzo rozległym i obejmującym wiele aspektów życia. Nie wolno nam dopuścić, aby rozprzestrzeniało się, pochłaniając kolejne ofiary.

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury