profil

List motywacyjny (o przyjęcie do pracy w radiu).

poleca 85% 214 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dotyczy podania o pracę w Polskim Radiu.Szanowny Panie Dyrektorze!

Od dawna marzę o pracy dziennikarza radiowego, niestety z powodu studiów nie mogłem jej podjąć. Teraz, gdy zakończyłem naukę chcę zrealizować swoje marzenia. Nie zdecydowałbym się jednak pracować w jakiejś skomercjalizowanej rozgłośni o niskim poziomie. Pragnąłbym prowadzić audycje w radiu, które szczyci się swoją historią i tradycją. Dlatego właśnie piszę do Pana.
Ukończyłem Szkołę Filmową w Łodzi, wydział aktorski.
Wcześniej w liceum byłem dyrektorem, prowadzącym i realizatorem w szkolnym radiowęźle. Miałem częsty kontakt z profesjonalnym studiem radiowym. Bardzo często gościłem w różnych audycjach w PR Bis. Zdarzyło się też kilka razy, iż prowadziłem programy sam, według własnego scenariusza. Dzięki temu nabyłem doświadczenie
i odpowiednią wiedzę.
Lubię pracować samodzielnie i realizować własne pomysły jednak, jeśli zachodzi taka potrzeba, potrafię nawiązać efektywną współpracę z zespołem.
Od paru lat interesuję się ludzką psychiką, zachowaniami i reakcjami na pewne sytuacje. Myślę, że pomoże mi to w dobieraniu tematów do audycji, jak również w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami.
Obecnie mogę deklarować pełną dyspozycyjność. Mam dużo wolnego czasu, który w całości chcę poświęcić pracy. Jeśli zaszłaby taka potrzeba, mógłbym prowadzić audycje również w święta. Ponadto jeśli dostałbym pracę w Pańskim radiu, nie szukałbym się żadnych innych zajęć.
Mam nadzieję, że moje audycje wniosą coś nowego i ciekawego do obecnego repertuaru radia.
Nie byłyby one jednotematycznymi blokami. Każda byłaby inna. Czasami traktowałyby o bardzo poważnych sprawach, a czasami (co częściej) byłby relaksujące i wesołe. Preferuję promowanie alternatywnej, przeważnie mało znanej, dobrej muzyki.
Pomimo, iż jestem dość nowoczesny, nie toleruję niedawno powstałej „mody” prowadzenia audycji. Mam na myśli prezenterów, którzy wchodzą do studia, sami nie wiedzą, co chcą powiedzieć, co chwilę przerywając wypowiedź znaczącym: „yyy...”.
Ja gwarantuję pełen profesjonalizm: skrupulatne przygotowywanie audycji, dokładne przemyślenie poszczególnych wypowiedzi oraz używanie bogatego słownictwa.
Z wielką przyjemnością przybliżę Panu szczegóły mojej propozycji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Z poważaniem

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty

Gramatyka i formy wypowiedzi