profil

Zalesianie nieużytków - przemówienie.

poleca 85% 239 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Mam zaszczyt w imieniu moim i kolegów przemawiać do Państwa. Celem mojej wypowiedzi jest przekonanie, iż pomysł zalesiania okolicznych nieużytków jest wart inwestycji finansowej.
Wszyscy tu zgromadzeni wiedza, jakie znaczenie dla życia człowieka na ziemi ma tlen. Tlen to ok. 20 % składu atmosfery. Ale na ziemi żyje ok. 4 mld ludzi oraz tysiące gatunków zwierząt, owadów i ptaków, którym do życia potrzebny jest tlen. Skąd go brać? Oczywiście taką ogromną fabryka tlenu jest las. Zjawisko fotosyntezy zachodzi tam na ogromną skalę. Im mniej drzew tym mniej tlenu a dla życia na ziemi ludzi brak tlenu oznacza śmierć. Las to także miejsce rekreacji, czyli spacery oraz grzybobranie, zbieranie jagód zarówno dla przyjemności jak i dla zarobku. Wszyscy wiemy, co oznacza dla niektórych bezrobotnych takie źródło dochodu. Las to także miejsce życia wielu zwierząt, ptaków, owadów. Gdy lasy znikną to gdzie podzieją się sarny, jelenie, lisy, niedźwiedzie. A ptaki, gdzie będą wiły swoje gniazda? A nasiona, skąd je będą brały, aby się pożywić? Las to oczywiście bogate źródło materiału do wyrobu papieru, to materiał budowlany – deski, bale itp. oraz opał(drzewo do kominka) i żywica.
Zalesiając nieużytki przyczyniamy się także do racjonalnego wykorzystywania nieużytków, na których rosłyby tylko trawa i chwasty. Wreszcie las, to świerki i jodły. Kto z nas nie marzy o „żywej” Chince na Boże Narodzenie? Czyż, nie wspominasz Wigilii pachnącej lasem? Wydaje mi się, ze tematu „zalesienie” nie wolno pomijać. Nie możemy go spychać na dalszy plan. Musimy się nim zająć i wierzę, że moje argumenty trafiły do państwa.
Dziękuję za wysłuchanie mojej wypowiedzi.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta