profil

Warto jest poznawac dorobek naszych przodków

poleca 85% 114 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Leonardo da Vinci Pitagoras Mona Lisa

Każdy z nas ma jakieś pamiątki po swoich przodkach. Moja rodzina pozostawiła po sobie wiele fotografii, które dziś skrzętnie przechowuje w pamięci komputera. Robię to, ponieważ chcę uratować wspomnienia moich pradziadków a poza tym jestem pewna, że warto jest poznawać i zachowywać dorobek naszych przodków.

Poznając historię nie tylko poszerzamy nasze horyzonty, ale przede wszystkim uczymy się wielu nowych rzeczy. Mogą się one przydawać w życiu codziennym.
Gdybyśmy nie uczyli się o tak wielkich postaciach, jak Pitagoras czy Tales dziś nie mielibyśmy pojęcia o matematyce czy architekturze.

Wiele razy udowodniona została teza, że historia lubi się powtarzać. Dlatego ważne jest abyśmy poznali, chociaż cząstkę z życia naszych przodków, po to żeby nie popełnić tych samych błędów, co oni.

Myślę, że, poznawanie dzieł wykonanych w tak dalekiej przeszłości jest przede wszystkim przyjemnością. Chciałabym być na miejscu Cartera, kiedy otwierał drzwi do nienaruszonego jeszcze wtedy grobu Tutenchamona. Leonardo da Vinci czy Picasso stworzyli dzieła, o których nie sposób nie wiedzieć. Mona Lisa czy Pieta do dziś cieszą oko wielu ludzi.

Nie wolno nam zapominać o naszych przodkach, bo oni też brali udział w tworzeniu i rozbudowywaniu tego świata. Dlatego trzeba poznawać ich dorobek oraz brać z niego jak najwięcej.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata