profil

Czy w dzisiejszym świecie spotykamy się z postawą Don Kichote?

poleca 85% 794 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Don Kichote jest głównym bohaterem książki Miguela de Cervantesa „Don Kichote”. Jest on idealistą, który wierzy w to, że jest błędnym rycerzem i walczy ze złem. Jego postawa przedstawia honor,którym wykazał się podczas swoich przygód i waleczność, którą wykazał się podczas walk. Jest również postacią rozśmieszającą czytelnika poprzez swoje czyny takie jak walka z stadem owiec.

Moim zdaniem, w dzisiejszych czasach możemy spotkać ludzi, którzy reprezentuję podobną postawę jak Don Kichote, ale z drugiej strony, uważam, że nie można spotkac człowieka, który posiada wszystkie cechy bohatera.

W współczesnych czasach żyją ludzie, którzy posiadają cechy charakteru i uosobienia bohatera. Wiele osób jest uczciwych np. kilku moich kolegów, którzy kierują się pewnymi zasadami
Każdy z nas na pewno czasem uruchamia swoją wyobraźnię. Ja sam czas lubię pomarzyć. Wiele osób marzy, kiedy ma wolny czas. Marzą o lepszej przyszłości, jakiś rzeczach materialnych lub o rzeczach niemożliwych.
Don Kichote miał cel, walka ze złem i obrona słabszych. Młodzi ludzie mają jakieś plany na przyszłość, celem dla młodzieży może być ukończenie dobrej szkoły i znalezieni dobrej pracy.
Jako postawę Don Kichote można uznać ludzi walczących z „wiatrakami”. Najlepszym przykładem donkiszoterii jest próba walki z nieuleczalnymi chorobami, z, którymi i tak nie mamy szans albo walka z przyrodą w, której nie mamy najmniejszych szans.
Niektóre osoby psychicznie chore mogą podawać się z rycerzy lub za samego Don Kichota. Moim zdaniem jest to postawa błędnego rycerza.

Sądzę, że udowodniłem moją tezę, że w dzisiejszych czasach można spotkać się z cechami postawy Don Kichota, ale nie z wszystkim jednocześnie.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata