profil

Kogo widział/widziała-byś na stanowisku burmistrza swojego miasta? Don Kichote czy Sanczo Pansa?

poleca 86% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Don Kichote na burmistrza!

Gdybym miała wybierać burmistrza spośród błędnego rycerza-Don Kichota i jego giermka Sanczo Pansy, wybrałabym tego pierwszego.
Pierwszym argumentem przemawiającym za tym, by władcą mojego miasta został szlachcic Don Kichote jest to, że miał on cechy przywódcze, a na takim stanowisku to bardzo ważne. Jego giermek był mu bardzo wierny-zrezygnował z majątku i zaszczytów, które kiedyś były jego głównym marzeniem, po to, by dotrzymywać towarzystwa swemu rycerzowi.
Kolejnym poparciem dla mojej tezy jest to, iż szlachcic nie potrzebował majątku, bogactwa. To nie miało dla niego aż tak dużego znaczenia, jak dla Sanczo Pansy. Głównym celem Don Kichote było zwalczanie zła.
Następnym argumentem, który skłania mnie do oddania swego głosu na błędnego rycerza jest to, że uparcie dążył do celu, mimo wielu przeciwności jakie go napotkały. (Tu można podać przykład, którego mi brak:P)
Uważam, że dzięki swoim szalonym pomysłom zdobyłby sympatię dzieci i młodzieży. Bardzo dużo czytał, może zaraziłby młodych obywateli tą pasją.
Mimo tego, że jak na swój wiek miał dość szalone pomysły nadawałby się na stanowisko burmistrza, ponieważ wydaje mi się, że gdyby dostał tak poważną posadę, chciałby udowodnić, że kiedy trzeba, potrafi być rozsądny i odpowiedzialny. Cechował się ambicją i chciałby pokazać ludziom, którzy z góry skazali go na klęskę, że potrafi odnieść zwycięstwo. Za wszelką cenę chciałby osiągnąć zamierzony cel.
Uważam, że władza miasta powinna być wierna swym ideom i uparcie dążyć do ich realizacji. W tym zawodzie ważne jest również, by nie do końca słuchać ludzi, ale mieć własne zdanie. Zdanie innych może być jedynie jakąś podpowiedzią, powodem do przemyśleń. Don Kichote nie zwracał uwagi na to, że mówią o nim "świr". On po prostu nie potrafił pogodzić się z tym, że świat jest szary i nudny, dlatego ze wszystkich sił starał się to zmienić.
Według mnie mógłby wprowadzić wiele pozytywnych zmian w moim mieście. Z całą pewnością oddałabym na niego głos.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta