profil

Konspekt zabaw i gier ruchowych

poleca 85% 1151 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

KONSPEKT ZABAW I GIER RUCHOWYCH Część I

Czynności organizacyjno-porządkowe:
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: Zbiórka, powitanie, podanie tematu lekcji, sprawdzenie obecności, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo
2. Czas trwania: 2 min
3. Opis przebiegu lekcji: Dzień doby. Całość baczność. na dzisiejszej lekcji zadaniem głównym będzie nauka zabawy „Trzy kółeczka”, dodatkowym zaś zabawa skoczna „Koguciki” Przypominam o zachowaniu bezpieczeństwa
4. Uwagi: Zwraca uwagę, by dzieci zdjęły zegarki, biżuterię, sprawdzam stroje, obuwie, zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zajęć.

Zabawa ze śpiewem
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Trzy kółeczka”
2. Czas trwania: 7 min
3. Opis przebiegu lekcji: Utwórzcie teraz 3 koła, od najmniejszego do największego i w tych kołach chwyćcie się za ręce. Każde koło kręci się w inną stronę śpiewając piosenkę.
4. Uwagi: Podaje słowa piosenki i śpiewam razem z dziećmi

Zabawa orientacyjno-porządkowa
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Czerwone-zielone”
2. Czas trwania: 3 min
3. Opis przebiegu lekcji: Biegacie teraz po całej sali naśladując kierowców samochodów. Gdy podniosę zieloną chorągiewkę oznacza to, że możecie jechać, a gdy podniosę czerwoną zatrzymujecie się.
4. Uwagi: (brak)

Zabawa na czworakach
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Wyścig szczurów na czworakach”
2. Czas trwania: 3 min
3. Opis przebiegu lekcji: Tworzycie teraz dwa koła, jedno większe, drugie mniejsze. Zewnętrzne koło staje w rozkroku i trzyma się za ręce. Na sygnał mniejsze koło wychodzi na czworakach pod nogami osób stojących w większym kole i biega wokół nich na czworakach jak szczury. Na kolejny mój sygnał wracacie na miejsce. Po jednej serii zmiana kół.
4. Uwagi: Zwracam uwagę na to, by dzieci biegły w lewą stronę

Zabawa rzutna
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Podawanie piłki górą”
2. Czas trwania: 4 min
3. Opis przebiegu lekcji: Tworzycie teraz 2 rzędy i siadacie skrzyżnie. Pierwszy z rzędu podaje górą piłkę do następnej osoby siedzącej za nim. Gdy piłka dotrze do ostatniego, ten wstaje i szybko przemieszcza się na początek rzędu i wykonuje podanie piłki górą do kolegi siedzącego za nim. Wygrywa ten rząd, który szybciej wykona zadanie.
4. Uwagi: (brak)

Zabawa bieżna
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Kto prędzej dokoła”
2. Czas trwania: 5 min
3. Opis przebiegu lekcji: Stajecie teraz w kole. Każdy z was oznaczony jest numerem od 1-5. Gdy wypowiem jakąś cyfrę, osoba oznaczona tym numerem wstaje i jak najszybciej obiega koło i siada na swoje miejsce
4. Uwagi: (brak)

Zabawa orientacyjno-porządkowa
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Do chorągiewki”
2. Czas trwania: 5 min
3. Opis przebiegu lekcji: Każdy z was otrzyma teraz szarfę w danym kolorze. ustawiacie się teraz w rozsypce. Na mój sygnał jak najszybciej wstajecie i biegniecie do chorągiewki oznaczonej waszym kolorem szarfy. Wygrywa ten zespół, który najszybciej ustawi się przy swojej chorągiewce. Po każdej serii następuje zmiana szarf między zespołami.
4. Uwagi: (brak)

Zabawa skoczno-siłowa
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Koguciki”
2. Czas trwania: 4 min
3. Opis przebiegu lekcji: Ustawiacie się w parach naprzeciwko siebie, w odległości ok. 1m. Zakładacie ręce do tyłu i stając na jednej nodze ustawiacie się bokiem do partnera. Na mój sygnał zaczynacie przepychać się tak, by wytrącić kolegę z równowagi.
4. Uwagi: Zwracam uwagę na bezpieczne wykonywanie ćwiczenia. Zaznaczam, że jest to tylko zabawa

Zabawa orientacyjno-porządkowa
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Nocny stróż”
2. Czas trwania: 5 min
3. Opis przebiegu lekcji: Ustawiacie się na linii. Jedna osoba będzie „stróżem” i staje na środku boiska. Reszta rusza z linii startu i stara się jak najszybciej przejść na druga stronę boiska, nie dając się złapać „stróżowi”.
4. Uwagi: (brak)

Zabawa ze śpiewem
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: „Traktor”
2. Czas trwania: 4 min
3. Opis przebiegu lekcji: Ustawiacie się teraz w kole i obracając się w prawo będziecie naśladować jazdę traktorem, trzymając ręce z przodu imitujące trzymanie kierownicy. Podczas „jazdy” będziecie śpiewać piosenkę, której słowa za chwilę poznacie
4. Uwagi: Podaję dzieciom słowa piosenki i śpiewam razem z nimi

Czynności organizacyjno-porządkowe
1. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: Zbiórka, podsumowanie lekcji, zebranie sprzętu do magazynku, pożegnanie
2. Czas trwania: 4 min
3. Opis przebiegu lekcji: Zbiórka, całość baczność, dziękuję za zaangażowanie podczas lekcji. Wszyscy ćwiczyli dziś bardzo sumiennie. Proszę teraz o zaniesienie sprzętu do magazynku. Spocznij.
4. Uwagi: (brak)


Konspekt w formie tabelki w załączniku - przydatny nauczycielom wychowania fizycznego i studentom uczelni sportowych.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty