profil

Pieniądze szczęścia nie dają

poleca 87% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W swoim wypracowaniu postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze grają najważniejszą rolę w życiu człowieka, i wystarczają do całkowitego szczęścia, a może można być szczęśliwym i bez nich, nie zwracając większej uwagi na stan materialny.

Można się zgodzić z twierdzeniem, że pieniądze szczęścia nie dają, ale też po części pomagają nam w życiu. Mogą nam pomóc na przykład w realizacji marzeń, kształceniu się, tworzeniu czegoś.
Weźmy za przykład film: „Pieniądze to nie wszystko”, w którym główna postać (milioner), zostaje oszukana przez wspólników tracąc cały majątek. Nie załamuje się tym i po wielu trudach zakłada zakład na wsi dając pracę wielu bezrobotnym. Nie zależy mu żeby znowu dojść do bogactwa ale po to żeby pomóc biednym ludziom i stworzyć im miejsca pracy w zakładzie przetwórczym.
Większość ludzi na tym świecie dąży do sławy i bogactwa, odsuwając się całkowicie od rodziny, przyjaciół i osób bliskich. A pieniądz im ich nie zastąpi, może co najwyżej na jakiś czas spowodować radość. Ludziom potrzebna jest miłość bliskiej osoby, a do tego wcale nie są potrzebne pieniądze. Oczywiście nie pisze tu że pieniądze nie są w ogóle potrzebne człowiekowi bo dzięki nim mamy co jeść, gdzie mieszkać, ale nie można też z nimi przesadzać i popaść w próżność.
Pieniądze mogą być także przyczyną wojen. Np. Konflikt w Iraku. Krążą plotki że Stany Zjednoczone zaatakowały ten kraj ze względu na duże złoża ropy, na którą ciągle rośnie zapotrzebowanie.

Według mnie pieniądze tylko pomagają szczęściu, ale i to nie zawsze. Mogą je dać lub odebrać. To czy człowiek będzie szczęśliwy nie zależy tylko od pieniędzy ale od wielu innych rzeczy.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta