profil

Podanie do Faraona o przyjęcie w poczet kapłanek

poleca 85% 107 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

.... dzień ..... miesiąca
roku pańskiego ......

Wszechpotężny Faraonie,
Ja Twoja uniżona sługa,.......(imię i nazwisko), śmiem Cię prosić, byś przyjął mnie w poczet kapłanek. Pragnę służyć Tobie i Twemu królestwu jak najlepiej potrafię. Byłoby dla mnie największym zaszczytem, być pośredniczką między Tobą a bogami. Dają nam oni wiele znaków i chcę się nauczyć je poprawnie odczytywać. Mogą mieć one ogromny wpływ na rozwój naszego królestwa. Byłoby wielkim marnotratstwem przeoczć je.
Wiele tajników wiedzy nie jest jeszcze odkrytych i opisanych, a ja chciałabym się do tego przyczynić. Wierzę, że byłabym do tego zdolna, ponieważ umiem trochę czytać i pisać. Chcę te sztuki doskonalić, gdyż pragnę zaistnieć w świecie, chcę, by moje imię znało każde dziecko na całym świecie, a uczeni w prawie mają taką szansę. Prawie nigdy się nie mylę a kapłani i kapłanki tym właśnie się cechują.

W domu rodzinnym zawsze rozstrzygam spory pomiędzy rodzeństwem i zaprowadzam tam należyty porządek. Moi rodziciele nie posiadaliby się z radości i dumy, że wydali na świat człowieka, który wiele w życiu osiągnął. Również moim marzeniem od dziecka jest być Twym doradcą, o Najwyższy Faraonie. Służenie Tobie jest zapewne ogromnym zaszczytem i olbrzymią przyjemnością

Proszę, rozpatrz moją prośbę jak najszybciej. Nie pozwól mi czekać w niepewności. Mam nadzieję, że odpowiedź będzie pomyślna.

Poddana Twojej władzy
..............(imię i nazwisko)

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata