profil

Biznes plan

poleca 88% 254 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Spis treści:


Wstęp.
Opis projektu.
Forma prawna.
Koszty początkowe.
Koszty kredytu przedstawiają się następująco.
Zagospodarowanie.
Reklama.
Dostawcy.
Organizacja i zarządzanie.
Pracodawca i pracownicy.
Opis personelu.
Działalność.
Analiza rynku.
Analiza konkurencji.
Analiza popytu.
Marketing.
Zakończenie.


Wstęp

Prawie każdy z nas marzy o tym, aby być właścicielem dobrze prosperującej firmy, dla wielu z nas młodych ludzi, jest to cel w życiu, aby stworzyć prężną firmę, która będzie naszą wizytówką na przyszłość. Otóż w dzisiejszych czasach, w tak dobrze rozwijającej się gospodarce rynkowej jest to możliwe, mamy duże możliwości do realizacji. Wystarczy dobry pomysł, trochę gotówki i marzenie staje się realistyczną rzeczywistością.
W pracy tej chcę pokazać właśnie, w jaki sposób to osiągnąć, jakie cele musimy sobie wytyczyć. Jakie mamy możliwości oraz predyspozycje. Przedsiębiorstwo jest wyodrębnioną pod względem ekonomicznym i prawnym jednostką gospodarczą, która prowadzi działalność produkcyjną, handlową lub usługową w celu osiągnięcia zysku. Zanim to jednak nastąpi istnieje jeszcze wiele różnych czynności, które należy wykonać. Aby jednak nie pogubić się w załatwianiu tych spraw, nie pominąć ważnych decyzji, należy sporządzić plan prowadzenia działalności zwany biznes planem.


Opis projektu

Niniejszy opis dotyczy otwarcia lokalu gastronomicznego o nazwie „DOMINOSS” dnia 01.04.2004 roku. Przy placu Wiosny Ludów 17 w Poznaniu.
Poznań to miasto, w którym mieszka mnóstwo młodzieży w różnym wieku. Ważne jest zapewnienie im miejsca gdzie mogliby się spotykać i rozmawiać oraz coś wartościowego zjeść. Dlatego właśnie powstaje niniejszy biznes plan baru, który to zapotrzebowanie będzie uzupełniał.
Budynek oraz miejsce w którym powstanie bar znajdzie się w bliskim sąsiedztwie dwóch szkół, w tym Zespół Szkół Ogólnokształcących nr.1 imienia Stanisława Konarskiego oraz Akademii Rolniczej. Tuż za budynkiem znajduje się duże centrum handlowe o nazwie Kupiec Poznański. Między barem a centrum handlowym znajduje się parking, co pozwoli na łatwy dostęp klientów, a także usprawni przyjęcie towaru przez sam bar. Umiejscowienie lokalu jest bardzo ważne, ponieważ jest w centrum miasta, gdzie życie toczy się od godzin porannych do późnego wieczora. „DOMINOSS” będzie barem, który pozwoli uczniom i studentom szkół i uczelni na miłe spędzenie wolnego czasu, oferując im bardzo dobrej jakości dania oraz napoje. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom lokal otwarty będzie przez 7 dni w tygodniu:

- od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach od 1100 do 2200
- w piątki i soboty w godzinach od 1100 do 2400 ( do ostatniego klienta ).

Podstawowym celem realizowanej inwestycji jest możliwość wyprodukowania dań oraz posiłków, które znajdą nabywcę i zapewnienie opłacalności. Działalność baru nastawiona jest na obsługę drobnych indywidualnych klientów. Nie wyklucza się organizacji przyjęć okolicznościowych dla zamkniętej grupy, takich jak wesela, komunie, stypy itd. Kluczowe znaczenie ma określenie czynników wpływających na popyt oraz na koszty produkcji. Czynnikiem decydującym o sprawnym działaniu baru jest cena, wynikająca z uwarunkowań rynkowych oraz osiągany zysk, dla którego jest prowadzona działalność gospodarcza.Forma prawna

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „DOMINOSS” jest jednoosobową firmą prowadzoną na własny rachunek, na własną odpowiedzialność i we własnym imieniu przez Damiana Lorka. Ta forma prawna umożliwia:
zmniejszenie kosztów za obsługę księgową;
łatwość w zarządzaniu;
pewne korzyści podatkowe.
Koszty początkowe

Właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „ DOMINOSS” posiada kapitał wejściowy własny w wysokości 50 000 zł. Dodatkowo PHU „DOMINOSS” otrzymało zgodę na zaciągnięcie kredytu rozwojowego w wysokości 35 000 zł. Kredyt zaciągnięty został w Banku PKO S.A. I oddział w Poznaniu..Koszty kredytu przedstawiają się następująco:

- odsetki od kredytu w wysokości 16% w skali roku,
- prowizja banku w wysokości 3%.
Zaciągnięty kredyt zostanie spłacony w ciągu pięciu lat.
Uzyskane środki zostaną wykorzystane na następujące wydatki:

1) zakup lokalu wraz z działką:

Działka wraz ze znajdującym się na niej budynkiem gospodarczym była własnością osoby prywatnej, która posiadała akt notarialny oraz wpis do księgi wieczystej. Zakupiona działka o powierzchni 200 m2 oraz znajdujący się na niej budynek gospodarczy o powierzchni użytkowej 112 m2 została wynajęta za kwotę w wysokości 25 000 zł. Na czas pięciu lat. Z możliwością wykupienia jako pierwokupu.Zagospodarowanie:

Budynek zostanie wyremontowany i przeznaczony na część:
- kuchenną (35 m2);
- barową (17,5 m2);
- sanitarną (9 m2);
- restauracyjną (50,5 m2).
Pozostała część działki, która jest przed elewacją główną budynku zostanie ogrodzona i wybrukowana. Służyć będzie jako tzw. ogródek gdzie znajdować się będą stoliki.

2) niezbędne remonty i przeróbki zakupionego lokalu:

Elewacja zewnętrzna budynku oraz okna i drzwi nie wymagają żadnych przeróbek i udoskonaleń.
Działka będąca częścią baru zostanie ogrodzona przęsłami metalowymi zakupionymi w firmie zajmującej się produkcją ogrodzeń i kowalstwem artystycznym. Długość ogrodzenia wynosi 27,5 mb (w skład ogrodzenia wchodzą przęsła o łącznej długości 25 mb, oraz furtka wejściowa o szerokości 2,5 mb). Koszt ogrodzenia wyniesie 2 750 zł. Powierzchnia działki przylegającej do budynku (88 m2) zostanie pokryta kostką brukową której koszt wyniesie 2 000 zł.
Wnętrze budynku wymaga przerobienia ścianek działowych pomiędzy częścią kuchenną a barową. Całkowity koszt przebudowy to 3 000zł. Dodatkowo potrzebna jest przebudowa systemu hydraulicznego i elektrycznego. Koszt obu inwestycji 1 100 zł. Podłoga na całej powierzchni budynku (112 m2) pokryta zostanie płytkami ceramicznymi. Koszt wyniesie 3 020 zł. Koszt wykończenia ścian w całym budynku wyniesie 4 500 zł.

3) zakup niezbędnego wyposażenia:

Bar zostanie wyposażony w sprzęt pomagający w prawidłowym funkcjonowaniu. Na zakup niezbędnego wyposażenia do poszczególnych części przewiduje się wydatek w wysokości:

- ogródek:
a) stoliki kute 8 szt. – 1 280 zł.
b) krzesła kute 32 szt. – 2 880 zł.
c) parasole 8 szt. – 800 zł.

- część kuchenna:
a) sprzęt AGD marki Amica (kuchenka gazowa, kuchenka mikrofalowa, chłodziarko-zamrażarka, zamrażarka, krajalnica, robot kuchenny, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy) – 4 000 zł.
b) zlew wraz z armaturą – 500 zł.
c) meble kuchenne marki BlackRedWhite – 2 000 zł.
d) sprzęt kuchenny (sztućce, zastawa obiadowa na 55 osób, zastawa szklana i przybory kuchenne) – 1 800 zł.

- część barowa:
a) regały barowe szklane – 2 000 zł.
b) sprzęt barowy (zastawa szklana, przybory do przygotowywania drinków) – 1 500 zł.
c) meble barowe (wysoka lada barowa, stołki barowe 4 szt.) – 1 300 zł.

- część sanitarna:
a) umywalki wraz z armaturą (2 komplety) – 400 zł.
b) sedesy wraz ze spłuczką (2 komplety) – 360 zł.

- część restauracyjna:
a) stoliki kute 5 szt. – 800 zł.
b) krzesła kute 20 szt. – 1 800 zł.

Dodatkowo planuje się zakup:

- sprzętu Hi-Fi firmy LG z możliwością organizowania występów karaoke na kwotę 600 zł.
- materiałów do dekoracji stolików na kwotę 200 zł.
- kasy fiskalnej za kwotę 1 500 zł.

4) czynności formalno prawnicze:

Założenie firmy wiąże się ze składaniem różnorakich wniosków. Aby została wydana decyzja niezbędne jest opłacenie wszystkich ustawowo zapisanych opłat. Na czynności formalno- prawnicze przekazane zostanie 2 000 zł.

5) usługi:

Zakładanie firmy wiąże się z podpisywaniem określonych umów. Potrzebne są umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i bankowych. Na usługi przeznaczone zostaną środki finansowe w kwocie około 300zł.

6) zakup pierwszej partii towaru:

Zakup pierwszej partii towaru musi odbyć się za gotówkę. Na poszczególne produkty przewiduje się wydatek w kwocie:

- napoje:

a) bezalkoholowe (soki, napoje gazowane, napoje niegazowane) 3 000 zł.
b) alkoholowe (piwo, wódka, wino, półprodukty do drinków) 6 000 zł.
c) półprodukty do przygotowywania napojów (herbata, kawa naturalna, kawa
rozpuszczalna) 300 zł.

- jedzenie:

a) produkty gotowe (pieczywo, mrożonki fast-food) 700 zł.
b) półprodukty do przygotowywania posiłków (warzywa, wędlina, pieczywo, wyroby tłuszczowe) 500 zł.

- desery:

a) produkty gotowe (lody, ciastka, ciasta) 400 zł.
b) półprodukty do przygotowywania deserów (polewy do lodów, bakalie, bita śmietana, owoce) 300 zł.
- przekąski i dodatki:
a) produkty gotowe (paluszki, chipsy, owoce) 100 zł.


Reklama:

Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu, więc aby lokal się przyjął potrzebna jest solidna reklama. Najtrafniejszą formą reklamy jest reklama bezpośrednia. Najwięcej korzyści daje bezpośrednie docieranie do klienta. W tym celu przygotowane zostaną ulotki, plakaty i wizytówki. Ponieważ bar „DOMINOSS” będzie nowością na rynku, musi on zostać w niewielki sposób rozreklamowany. Promocja baru prowadzona będzie poprzez reklamę, zarówno przed jej otwarciem, jak i w trakcie jej działalności.
- Głos Wielkopolski
- Gazeta Poznańska
- Ekspres Poznański
Ponadto reklamować się będziemy w telewizji kablowej. Klientom oraz przechodniom będą rozdawane ulotki. Także duże znaczenie w reklamie ma jego okno wystawowe, które będzie zachęcać przechodniów do wejścia.
Na reklamę przeznaczona zostanie kwota w wysokości 9 000 zł.

Wysokość wszystkich wydatków wynosi łącznie: 90 690 zł.


Firma rozpocznie swoją działalność od akcji mającej na celu rozpropagowanie swoich usług. Po prostu zatrudni specjalnych akwizytorów (2 lub 3) którzy będą penetrowali teren, prezentowali firmę i zachęcali do skorzystania z jej oferty. Oprócz tego jednocześnie z tym firma postara zapewnić sobie w pierwszych miesiącach działalności obsługę znanych spotkań, konferencji, zebrań na których to podawane będą posiłki przygotowane przez nią. To zapewni jej odpowiedni rozgłos, który poprze aktywnie kampanie reklamowa.Dostawcy:

Zaopatrzeniowcy ci zostali wybrani, dlatego że posiadają szeroki wybór towaru, ceny przez nie proponowane są stosunkowo niskie, a większość z nich stosuje rabaty przy zakupach większej partii towaru. Istotnym czynnikiem, który wpłynął na taki wybór jest bardzo wysoka jakość proponowanych przez nie pozycji, a także to, że są one na bieżąco aktualizowane i uzupełniane.Organizacja i zarządzanie:

Bar „DOMINOSS „ będzie przedsiębiorstwem osób fizycznych, jednostką podstawową nie posiadającą jednostki wewnętrznie samodzielnie bilansującej. Zarządzaniem i nadzorem nad funkcjonowaniem baru, reklamą, księgowością i finansowymi aspektami zajmę się sam osobiście. Prawny stan przedsięwzięcia będę kontrolował, przy współpracy z Kancelarią Prawną i Podatkową w Poznaniu.Pozostałą część obowiązków będą wykonywali pracownicy.
Jako właściciel baru „ DOMINOSS ” złożę wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta. Organ ewidencyjny dostarczy, w ciągu 14 dni od dokonania zgłoszenia, zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej.
Bar będzie miał założony rachunek bankowy w PKO.
Zostanie ona także zarejestrowana w powszechnym systemie rejestrowania podmiotów występujących w gospodarce, nazywanym systemem REGON.
Na podstawie wniosku sporządzonego na specjalnym formularzu, skierowanym do wojewódzkiego urzędu statystycznego w Poznaniu, bar otrzyma swój statystyczny numer identyfikacyjny REGON, który jest stosowany do celów statystycznych, podatkowych i innych.
Następnie dokonane zostanie zgłoszenie działalności w Urzędzie Skarbowym w Poznaniu oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych także w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego.
Od kradzieży z włamaniem i rabunku ubezpieczony zostanie w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń S. A.
Bar „ DOMINOSS „ będzie prowadził dokumentację księgową w postaci książki przychodów i rozchodów.
Lokal na siedzibę baru wzięty zostanie w najem. Ja jako właściciel baru zawrę umowę najmu z właścicielem budynku i ustalę wysokość świadczeń oraz termin ich płacenia. Następnie zatrudnię dwóch pracowników na umowę o pracę, zakupię dwie kasy fiskalne, regały, stoły sprzedażowe, towar oraz potrzebne rachunki. Podpiszę również umowy z dostawcami towaru, zamieszczę ogłoszenia reklamowe w prasie regionalnej i telewizji kablowej. Umieszczę także na budynku podświetlany szyld informujący o rodzaju prowadzonej działalności, a wewnątrz ciekawą dekorację, która ma na celu przyciągnąć klientów.
Pracownikami baru będą osoby ze średnim wykształceniem, głównie byli absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego. Zadaniem pracowników będzie miła, uprzejma obsługa klientów, fachowa pomoc w wyborze towaru, dbałość o wyposażenie różnorodne kursy, pozwalające na podwyższenie ich kwalifikacji. Kursy będą w połowie finansowane z zysku osiągniętego przez bar. Pracę i podział obowiązków będzie regulował harmonogram pracy sporządzony w taki sposób, aby każdy miał możliwość zapoznania się z wszystkimi pracami w barze.
Jako właściciel baru pomagać będę pracownikom w obsłudze klientów, zwłaszcza w okresach największego popytu.
W razie potrzeby kierownictwo baru korzystać będzie z pomocy i doradztwa firm marketingowych i kancelarii prawnych, a także z innych instytucji, których zadaniem jest pomoc przedsiębiorstwom prywatnym.


Pracodawca i pracownicy

Właściciel PHU „ DOMINOSS ”posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Poznaniu na wydziale Marketing i Zarządzanie. Przed rozpoczęciem działalności PHU „ DOMINOSS „ zajmowałem się kierowaniem hurtowni spożywczo- przemysłowej obsługującej kilkadziesiąt sklepów na terenie całego województwa Wielkopolskiego.
Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „ DOMINOSS „ zatrudnia dwóch pracowników.
Jedną z zatrudnionych osób jest Klaudia Tomaszkiewicz zajmująca stanowisko kelnerki i barmanki. Pani Tomaszkiewicz jest absolwentką Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kształcenia Gastronomia.
Drugim pracownikiem jest Jarosław Michalczyk zajmujący się obsługą baru oraz kuchni. Pan Michalczyk posiada odpowiednie kwalifikacje, ponieważ ukończył Policealne Studium Gastronomiczne w Lublinie. Mają duże doświadczenie w wykonywanej pracy czyli sprzedawcy, kelnerki oraz kucharza. Będą osobami wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi, pomagać będą klientom przy wyborze dań. Ponadto będą otwarci na wszelkie sugestie i uwagi klientów. Poprzez rozmowy będą doskonalić usługi i opinię o barze wśród odbiorców.
Pracownicy zatrudnieni są na pełen etat. Koszty zatrudnienia uwzględnione zostały w kosztach osobowych.


Opis personelu:

Stanowisko pracy: sprzedawca, kelnerka, kucharz.
Podlega służbowo: właścicielowi baru.
Obowiązki pracownika: obsługa klientów, przyjmowanie zapłaty za sprzedany towar i rozliczanie się z tej sprzedaży, pilnowanie towaru w barze, dbałość o wyposażenie i ogólny stan baru oraz otoczenia, pomoc w wyborze pozycji i przygotowywanie dań i drinków.

Kwalifikacje zawodowe pracownika:

Wykształcenie:

Wyższe, średnie lub zawodowe, ukończony kurs handlowy (np. obsługa kasy fiskalnej) .

Doświadczenie zawodowe:

Minimum dwa lata, mile widziana wcześniejsza praca w wykonywanym zawodzie.
Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, znajomość innych języków obcych.

Umiejętności:

Umiejętność obsługi kasy fiskalnej, dobra znajomość matematyki oraz gatunków towaru.Przymioty osobiste:

Łatwość nawiązywania kontaktów z klientami, solidność, odpowiedzialność, punktualność, takt.

Silne strony:

- znajomość potrzeb klientów i zmian tych potrzeb
- wysoki asortyment i przystępne ceny
- możliwość rozszerzenia asortymentu
- możliwość wprowadzenia nowych metod sprzedaży (sprzedaż samoobsługowa)
- wysoka jakość proponowanych pozycji
- wysoka jakość świadczonych usług
- wysoko wykwalifikowany personel
- ciekawy wystrój wnętrza
- elewacja baru, okno wystawowe i szyld przyciągają uwagę przechodniów i zachęcają do wejścia
- atrakcyjne korzystanie z usług baru poprzez utworzenie jego klubu
- dobra lokalizacja
- bezproblemowy dojazd różnymi środkami komunikacji
- istnienie parkingu obok baru


Działalność

PHU „DOMINOSS” usługi kierować będzie zarówno do ludzi młodych jak i w średnim wieku. Dzięki dużej liczbie miejsc (55 miejsc) możliwe będzie obsługiwanie nie tylko dużego ruchu indywidualnego, ale również zorganizowanych imprez okolicznościowych takich jak: urodziny, jubileusze oraz w/w.
Menu baru opierać się będzie o wymagania klientów. Jednakże na początek jesteśmy w stanie zaoferować:
v dania gorące (7 rodzajów pizzy, 3 rodzaje spaghetti, dania z ryżem, szaszłyki, tosty, kurczak w 4 smakach, hot-dogi, hamburgery; dodatkowo w okresie letnim serwowane będą dania z grilla);
v dania zimne (szeroki wybór surówek i sałatek oraz sosów);
v napoje alkoholowe (różnorodne drinki, piwo, wino, likiery, whisky, brandy, gin, rum);
v napoje bezalkoholowe (kawa, herbata, soki, napoje);
v desery (lody, ciasta, torty, gofry, naleśniki).
Przygotowywaniem dań, napoi i deserów z menu zajmować się będą zatrudnieni pracownicy, natomiast zamówieniami i sprawami finansowymi zajmować się będzie właściciel.
Bar „ DOMINOSS „ organizował będzie wieczory karaoke.
Będziemy dostarczać posiłki do domów klientów oraz firm. Czyli dania gorące na wynos czyli na telefon.


Rynek to przede wszystkim różne rodzaje posiłków spożywanych w normalnym funkcjonowaniu i życiu człowieka. Będą to:

- potrawy mięsne i jego przetwory
- dodatki warzywne, owocowe i innego rodzaju (ziemniaki, frytki, owoce)
- różnego rodzaju sałatki warzywne, owocowe, owocowo-warzywne, z dodatkiem mięsa
- naturalne produkty żywnościowe (np. zielona sałata, pomidor, ogórek) oraz przetwory (np. ogórki kapusta kiszone, buraczki czerwone z chrzanem, kapusta czerwona z dodatkami)
- potrawy z ryb i produktów zbożowych
- różne rodzaje deserów do podstawowych dań
- potrawy wegetariańskie


Analiza rynku


Bar „ DOMINOSS „będzie trzecim tego typu lokalem w centrum miasta Poznania. Jednakże będzie posiadał wiele unikalnych cech, odróżniających go od konkurencji.
Będą to:
możliwość przyjęcia 55 gości jednocześnie (konkurencja może przyjąć najwięcej 20 osób jednocześnie);
możliwość zorganizowania wieczorów karaoke (konkurencja nie dysponuje odpowiednim sprzętem);
możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu (jeden z lokali konkurencyjnych znajduje się w podpiwniczeniu, natomiast drugi w przystosowanym do prowadzenia baru mieszkaniu);
idealne położenie, (drugi konkurencyjny lokal jest w podpiwniczeniu w centrum miasta);
rozbudowane menu (konkurencja oferuje jedynie do 10 rodzajów posiłków);
dostosowane ceny (konkurencja oferuje dość wysokie ceny jak na możliwości finansowe ludzi uczących się.);
niepowtarzalny klimat wnętrza (jeden z barów konkurencji urządzony jest w stylu starej piwnicy, natomiast drugi sterylnego i niezbyt przytulnego baru mlecznego).
Z badań jakie zostały przeprowadzone wynika, że jest duże zapotrzebowanie na lokal, który znajdowałby się w dobrym punkcie i przyjmował wielu gości. Gdzie nie tylko można by się napić, ale również smacznie zjeść.


Analiza konkurencji:

W chwili obecnej jest jedna firma, która dostarcza posiłki według indywidualnych zamówień w dane miejsce. Istnieje natomiast bardzo dużo barów przydrożnych, budek z żywnością na targowiskach, sklepów z żywnością i restauracji gdzie można zaspokoić swe potrzeby związane z pożywieniem. Wszystkie one jednak oferują to na miejscu rzadko, kiedy można zamówić konkretne potrawy na wynos (wyjątek pizza, frytki, sałatki) a ich spożycie i nabycie związane jest z koniecznością wyjazdu i niepotrzebne straty z powodu niedopilnowania wszystkich spraw. Firma moja zaś umożliwia spożywanie posiłków w miejscu pracy, zgodnie ze swoimi indywidualnymi życzeniami


Analiza popytu:

Klientami firmy będą przede wszystkim ludzie pracujący kilka godzin dziennie, mający obowiązki wymagające stałego nadzoru (np. ciągły cykl produkcyjny) maklerzy, bankowcy, właściciele firm, przedstawiciele wolnych zawodów, pracownicy pracujący w terenie, pracownicy na targowiskach oraz wszyscy ci, którym nie starcza czasu na przygotowanie we własnym zakresie podstawowych posiłków. Popyt będą również tworzyć ci którzy preferują domowe, smaczne często wyrafinowane kompozycje kuchni polskiej.


Rynek tego przedsiębiorstwa to więc przede wszystkim wszelkiego rodzaju żywność spożywana podczas posiłków jak: obiad, śniadanie, kolacja, podwieczorek, drugie śniadanie, w chwili wystąpienia impulsu do spożycia jakiejś potrawy oraz szybkiego zaspokojenia głodu i osobistych zachcianek. To po prostu ulubione potrawy spożywane przez nasze polskie społeczeństwo i spotykane we wszystkich gospodarstwach domowych.


Marketing :

Aby inwestycja odniosła sukces musi przynosić zyski. Są one uzależnione od ilości osób, które postanowią skorzystać z usług baru „ DOMINOSS” . Dlatego też jednym z podstawowych celów PHU „ DOMINOSS „ jest organizacja reklamy i marketingu.
Ważnym działaniem marketingowym jest agresywna polityka cenowa. Ceny niższe niż u konkurencji to ważny atut w walce o klienta. Bar chce przyciągnąć jak najwięcej klientów, dlatego ważnym sposobem ich ściągnięcia jest organizacja imprez okolicznościowych i wieczorów karaoke.
Kolejną drogą jaką dotarcia do społeczeństwa jest reklama bezpośrednia. Jedną z jej form jest rozdawanie ulotek bezpośrednio do rąk potencjalnych klientów. Innym sposobem jest rozwieszanie plakatów w miejscach licznie uczęszczanych.Zakończenie:

Reklama, promocje oraz chęć poznania i doświadczenia czegoś nowego na pewno przywiodą gości. Wspaniały klimat wnętrza, dobra lokalizacja, wyśmienite menu i grzeczna obsługa pozostawią u nas ludzi energicznych i pełnych życia, lecz niekoniecznie bogatych.
To główne atuty, jakie wróżą powodzenie przedsięwzięcia, aby dobrze prosperował i przynosił dochody.


W przedstawionym biznes planie, który przeanalizowałem dogłębnie, uważam, że jest ogromna szansa na stworzenie tego typu przedsiębiorstwa czyli powstanie baru o nazwie „ DOMINOSS ”, który jest przedstawiony powyżej.
Środki na te inwestycję są możliwe i co za tym idzie realia życiowe na to pozwalają. Udogodnieniem jest to, że cała inwestycja nie potrzebuje miliardowych wkładów finansowych, co jest bardzo istotne. Ponieważ każdy niekoniecznie bogaty człowiek ma możliwości rozwinięcia takowej inwestycji.
Dzięki temu można się wiele nauczyć, doświadczyć, poznać ciekawych ludzi i być niezależnym finansowo.
Dużym atutem jest uprzyjemnienie, umilenie naszym klientom czasu, gdzie w naszych czasach brakuje tego.
Także ceny oraz rabaty będą zaskoczeniem dla naszych klientów, ponieważ bar „ DOMINOSS ” będzie proponował wyśmienite, wyszukane polskiej kuchni dania i nie tylko oraz rewelacyjne ceny dla każdego klienta i na każdą kieszeń.
Młodzież także będzie miała możliwość spędzenia miło czasu.
W tym biznesie możliwości są ogromne od umilenia czasu w naszym lokalu po dostarczenie dań do firm lub prywatnych klientów, jak i stworzenie miłego klimatu na imprezach zamkniętych, gdzie ludzie mogą swobodnie się bawić we własnym gronie, gdzie będzie profesjonalna i miła obsługa oraz gdzie będzie miły i oryginalny klimat wnętrza lokalu.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 20 minut