profil

Kim jest dla mnie Don Kichot?

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-07
poleca 85% 331 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Don Kichot jest dla mnie idealistą- marzycielem, który wie, co chce osiągnąć. Nie podaje się, lecz na przekór wszystkim i wszystkiemu idzie dalej pod wiatr. Nie boi się sprzeciwić światu. Wiernie trzyma się swoich ideałów, dlatego odrzucony przez wszystkich, wytykany jest palcami, jest samotny i niezrozumiany. Don Kichot to typ człowieka twardego, nieulegającego wpływom otoczenia, wiecznym optymistą. Człowiekiem, który nigdy nie rezygnuje z marzeń. Nawet gdy ich spełnienie kosztuje wiele.

Czy we współczesnym świecie jest miejsce dla Don Kichotów? Tak. W dzisiejszym świecie aż roi się od nich. Don Kichotem jest prawie każdy policjant prowadzący walki ze zorganizowanym światem przestępczym. Przeważnie bezskuteczne, jednak nigdy nie tracą nadziei, że ich wysiłki zaowocują.

Don Kichotem może być każdy człowiek wyróżniający się z otoczenia, człowiek "pozytywnie zakręcony", organizator różnorakich akcji mających na celu niesienie pomocy innym lub walkę z nieprawidłowościami otaczającego świata.

Rycerzem z La Manchy możemy nazwać wszystkich dziadków, lubujących się w opowiadaniu bajek swoim wnukom i przedstawianiu im świata bez przemocy, świata z przeszłości, pełnego smoków, księżniczek, rycerzy.

Don Kichotem jest też zapewne każdy człowiek bezdomny - w łachmanach szukający schronienia na noc, walczący o własne mieszkanie, kąt, w którym może wieść życie godne człowieka.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy

Cienka ? Bardzo dobra praca. Ratujesz mnie. ;d

PozdrawiaM ;*

ta praca bardzo mi sie przydala i uwazam ze byla w sam raz jednak bylo tu kilka bledow ktore byly do poprawki. ogólem praca jest ok! ale popracuj jeszcze troche !!

ta praca bardzo mi sie przydala ale wykrylam pare bledow ! praca powinna byc do minimalnej poprawki ! a tak to jest ok !

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata