profil

Czym jest zdaniem Francesco Petrarca miłość? A jak ty rozumiesz to uczucie.

poleca 85% 733 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Miłość według włoskiego poety Francesco Petrarca to świat cudów i kontrastów: Euforii oraz rozpaczy, pożądania i szacunku, bliskości i oddalenia, blasku i ciemności, ognia oraz lodu. To zarazem magiczna moc, wznosząca człowieka ponad sprawy codzienne, w sferę, która już na ziemi daje nam przedsmak niebieskich rozkoszy. Kobieta jest dla poety aniołem, przewodniczką po tej cudownej krainie.
Miłość w życiu ludzkim ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju jednostki i społeczeństwa, ponieważ jednostka, która nie kocha ani nie jest kochana, czuje się pusta i bezwartościowa. Miłością dla wielu ludzi może być tylko platonicznym uczuciem, którego nie potrafią ukazać! Jest to głębokie uczucie do drugiej osoby, połączona zwykle z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią i chęcią obdarzenia jej szczęściem któremu (głównie w relacji kobieta – mężczyzna) towarzyszy pociąg fizyczny do osoby będącej obiektem tego uczucia, gotowość do bezinteresownego oddania się, służeniu komuś.

A czym jest miłość dla mnie jako dorastającego nastolatka? Postaram się opisać to uczucie.
Miłość jest to piękne uczucie, które doznaje w tej chwili (przynajmniej tak mi się wydaje) mówi się że człowiek doznaje miłości tylko raz w życiu, ja się z tym kompletnie nie zgadzam ponieważ „nie wiesz czy pierwsza miłość to ostatnia a ostatnia może pierwszą właśnie jest”. Są różne rodzaje miłości np. ojcowska, macierzyńska, miłość dziecka do matki lub ojca, miłość do kobiety lub mężczyzny, ale każda ta miłość jest wyjątkowa i mam nadzieje ze moja miłość jest tą wyjątkową i jedyną. Miłość jest uczuciem które łączy ludzi na wiele lat, najlepszym tego przykładem są moi dziadkowie, którzy właśnie miłość przysięgali sobie przy ołtarzu dopóki ich śmierć nie rozłączy. Jest to wielkie słowo, które jest tematem wielu wierszy, pieśni oraz filmów

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta