profil

Przemówienie o pokój na świecie

poleca 85% 106 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Droga młodzieży!

Spotykamy się dziś, tj. 1 stycznia, albowiem dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. Mam zaszczyt pokazać Państwu, że pokój na świecie jest najważniejszą rzeczą na świecie.

Cieszy mnie fakt, iż zebraliście się tak licznie, co świadczy o Waszym poparciu dla pokoju na świecie. Gromadzimy się tu, aby symbolicznie wyrazić niechęć do wojen i wszelkich przypadków burzących ten piękny świat.

W ostatnim czasie słowo pokój nabiera całkiem innego wymiaru. Po atakach terrorystycznych na Amerykę, prezydent Bush postanowił rozpocząć akcję zbrojną na Irak. Celem Amerykanów jest obalenie rządów Saddama Husajna. W pewnym stopniu akcja się udała, dlatego że złapano irackiego przywódcę. Jednak Niech Państwo spojrzą z drugiej strony, przecież w Iraku wciąż giną Amerykańscy żołnierze i nie tylko, a więc reżim Saddama wciąż istnieje. Wierzę, że wszyscy tu zebrani potępicie taką politykę. Przecież w Iraku giną niewinni ludzie!

Lecz widmo wojny to nie tylko wiek XXI. Przypomnijmy sobie poprzednie stulecie, lata trzydzieste i czterdzieste, stały pod ostrzałem jednego człowieka-Adolfa Hitlera. Czy ludzie nie widzą, że świat zmierza ku III wojnie światowej? Jest jeszcze czas, a więc my, młodzież powinniśmy spróbować to wszystko „odkręcić”. Przecież wojna to walka z pokojem, a my ludzie w tej bitwie bierzemy udział. Nie dajmy się skołować!!!

Spójrzmy na papieża Jana Pawła II. Bierzmy przykład z tego człowieka, tak jak on próbujmy nawiązywać kontakt z wrogiem. Ludzie nie są źli, tylko trzeba umieć z nimi rozmawiać. Światowy Dzień Pokoju obchodzony jest pierwszego dnia kolejnego roku, aby Nowy Rok rozpoczynać w zgodzie i bez wojen.

Mam nadzieje, że wspólnymi siłami doprowadzimy do zapanowania pokoju na świecie, Kolejny Światowy Dzień Pokoju uważam za otwarty.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata