profil

Czy marzenia są potrzebne?

poleca 85% 1444 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Marzenia to nasze skarby .W nich obieramy cel i kierunek. Bez marzeń nie ma życia. Każdy człowiek, o czymś myśli, o czymś marzy – gdy by nie marzył, nie doszedłby nigdzie.

Fantazjujemy na co dzień. Wymyślamy coś co dla nas będzie miłe i przyjemne. Myślimy o sukcesach, miłości lub pieniądzach. Bez takich rozmyślań nie mielibyśmy do czego dążyć, w czym trwać. Marzenia to nie tylko sukcesy, czasem porażki, których dzięki nim możemy uniknąć .

Kiedy ktoś za bardzo się pogrąży marzeniach – jest w swoim świecie, może wtedy wszystko. W otoczeniu tego czego chce. Często ludzie dyskryminowani, nie szanowani w fantazji są bohaterami, ulubieńcami wszystkich. Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy często poddają się marzeniom są zaradni, przyjaźni dla innych. Potrafią przewidywać swoje wzloty i upadki. Wiedzą co może spowodować jakiś niepotrzebny żart czy niepotrzebna wymiana zdań itp.

Ludzie z wyobraźnią to nasi rodzice. Oni muszą wiedzieć, co będzie jutro, za rok. Marzenia są piękne. Nie wszystkie, ale większość.
Dają nam zwykłym szarym mieszkańcom Ziemi kawałeczek nieba, osładzają gorzkie życie. Chcieć to móc, chcieć znaczy marzyć. To życiowa
prawda. Kiedy spełniamy swoje marzenia to jest to dla nas radościom. To jak wygrana walka. Niektórzy jednak wolą spełniać czyjeś marzenia. Daje to niebywałą satysfakcję. Kiedy jakiś „bogaty pan” uratuje życie małej dziewczynce, to wzbudza on powszechny szacunek i uznanie. Pamiętamy wielu ludzi ,którzy spełnili swoje marzenia. Byli to wytrwali niezłomni ludzie. Papiez Jan Paweł II, Kazimierz Górski, ibn Laden(!), Hitler(!), Matka Teresa, Armstrong, Gagarin , Wałęsa , Kwaśniewski.
Nie możemy się dziwić, że ibn Laden spełnił swe marzenia, dokonał udanej inwazji na USA. Dążąc do sukcesu, pokonujemy przeszkody. Jednak po spełnieniu naszych najskrytszych pragnień nie możemy zapominać o marzeniach. Nie prawda jest ,że marzenia są dobre tylko dla dzieci. Dorośli dojrzalej i rozważniej myślą, ale zawsze to marzenia.

Ważne jest ,aby wśród swoich marzeń szanować też innych .Nie zapominać o tym , że wszyscy dokądś idą.
Nie możemy załamywać się kiedy ktoś powie „poma-
rzyć dobra rzecz” ,to znak ,że nie umie kochać , żyć-
wyobrażać.

„Marzenia-ulotne ,
powracające,
marzenia nieuchwytne,
piękne .”

Marzenia były natchnieniem wielu poetów, piosenkarzy, oraz wielu innych zawodów .„Piękne”, to mało powiedziane. Nie do opisania, można to tylko wyobrazić.

Myślę że, udało mi się przedstawić marzenia takimi jakimi są .Moje argumenty wydają mi się na tyle solidne
I mocne by przekonać do marzenia.
(Ja sobie pomarze ,żeby dostać 5)

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata