profil

Moje rozumienie miłości

poleca 89% 101 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Czym jest milość? Czy jest to uczucie, które można wyjaśnić słowami? Myślę, że każdy z nas wie czym tak naprawde jest miłość. Potrafi zdefiniować to niezwykle szerokie pojęcie, przybliżyć jaką wartość stanowi w jego życiu. Ja spróbuje napisać co to słowo oznacza dla mnie...
Uważam, że miłość jest zarazem najtrudniejszym i najpiękniejszym doznaniem jakie spotyka człowieka. Potrafi dawać szczęście i radość, ale potrafi także sprawiać ogromny ból i powodować rozpacz. Uczucie to z pewnością ma wiele twarzy. Buduje i niszczy, gubi i zaślepia. Namiętność, która jest częścia miłości potrafi nami zawładnąć, odebrać nam rozsądek a nawet doprowadzić do szaleństwa. Jednak bywa też wierna, radosna, sprawia, że wszelkie życiowe problemy odchodzą choć na chwile na dalszy plan. Szczęsliwa i odwzajemniona daje nam siłe i motywacje do lepszego jutra. Jest ona ostoją w tak trudnych, dzisiejszych czasach. Jestem świadoma tego, że w imię miłości jestem gotowa zrobić wszystko, bo uczucie to jest najsilniejszym uczuciem na ziemii i żadna siła nie jest w stanie go pokonać. Niektórzy boją się miłości. Boją się, że zostaną zamknięci w świecie idealnych wyobrażeń, w świecie niespełnienia i cierpienia. Lecz ja nie odczuwam żadnego lęku przed tym uczuciem, wręcz przeciwnie. Czekam, aż miłość złapie mnie w swoje słodkie sidła i pozwoli przekonać mi się czym tak naprawde jest. Choć daje nam ona tak wiele, to często musimy za to słono płacić, gdyż los bywa okrutny. Ciągle odkrywamy ją na nowo, zmieniamy sposób w jaki ją przeżywamy, ale miłość nadal będzie taka sama. Nieobliczalna i silna. Jest i będzie potęgą, która pokonuje przeciwności losu i ukazuje nam prawdziwe piękno życia. Próżno jest uciekać przed miłością, chronić się przed nią, gdyż i tak nas znajdzie i pozwoli poczuć swoją moc.
To są tylko słowa... póki nie przeżyjemy i nie doświadczymy tego uczucia bardzo trudno będzie nam je zrozumieć i o nim mówić. Ale o jednym jestem przekonana... największym szcześciem jest kochać!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi