profil

Czy słuszne jest stwierdzenie, że ludzie dbają o przyrodę? -rozprawka

poleca 87% 105 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach stwierdzenie: „ludzie dbają o przyrodę” nie jest prawdziwe. Świadczy o tym fakt, że człowiek bez większych zahamowań korzysta z wynalazków współczesnej techniki, które są szkodliwe dla środowiska naturalnego.
Dawniej ludzie dbali o przyrodę, natomiast teraz liczy się tylko wygoda. Huty, kopalnie, fabryki, to wszystko ułatwia nam życie, jednak często zapominamy, że te wszystkie udogodnienia niszczą przyrodę, a kiedy zniszczymy przyrodę, zniszczymy też samych siebie. Nikt już nie liczy się z faktem, że Bóg pracował przez sześć dni, abyśmy byli szczęśliwi!
Przez naszą bezmyślność coraz więcej zwierząt ginie niepotrzebnie. Zwierzęta nie mają skąd czerpać wody pitnej, gdyż jest ona skażona ściekami odprowadzanymi z fabryk, pożywienia, a nawet świeżego powietrza.
Z rąk ludzkich giną miliony niewinnych zwierząt, np. po to, aby „wielkie” modelki czy inne ”damy” mogły na siebie włożyć futro z norki, zająca, białego niedźwiedzia lub pantery. Dobrze znane są także skórzane buty, dla których życie mogło stracić wiele stworzonek. Każdy kolekcjoner nie przepuści również okazji, aby złapać kolorowe motylki, bzykające owady i pięknie śpiewające ptaki.
Strasznie porusza mnie to, jak ludzie niszczą przyrodę a zarazem siebie. Nie są do końca świadomi, jak zagrażają środowisku, łamiąc obojętnie gałęzie czy też podpalając las. Niszcząc las, niszczą także siebie. Niby zaczyna się od niewinnego rzucenia papierka na ziemię, a kończy na wysypisku śmieci na samym środku lasu. Wiem, że nie każdy człowiek jest bezmyślnym wrogiem niszczącym środowisko, ale niestety trzy czwarte ludności w całym kraju jest przeciwko naturalnemu środowisku.
Ludzie próbują naprawić swoje błędy, sprzątając Ziemię w jeden dzień w roku – Święto Ziemi. W ten oto sposób każdy stara się wyzbierać jak najwięcej śmieci i odpadów, ale wydaje mi się, że to i tak nie pomaga. Jednego dnia garstka ludzi posprząta pięknie kawałek lasu i będzie z tego zadowolona, a w następny dzień przyjdzie tam jakaś „hołota” i zabrudzi cały las szkłem, kolorowymi wycinkami z gazet i innymi rzeczami. Dlatego uważam, że takich ludzi powinna spotkać kara, niekoniecznie z sądu czy od najbliższych, wydaje mi się, że od samego Boga taka kara byłaby najbardziej sprawiedliwa.
Z powyższych argumentów mogę wywnioskować, że mało, który „homo sapiens” kocha „Matkę Ziemię” i dba o nią. Uważam, że czas najwyższy to zmienić.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata