profil

Adolf Hitler - ocena postepowania

poleca 84% 893 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Hitler nienawidził żydów z tego powodu ze wychował się w mieście w którym panowały antysemickie nastroje, od małego mu wpajano ze Żyd jest jego wrogiem. W późniejszych latach, gdy zdawał na ASP nie dostał się bo nie przyjął go człowiek który był Żydem. Nienawiść Hitlera do innych ras była podstawą jego propagandy. Niemcy były wyniszczone po pierwszej wojnie. Kogoś trzeba było obciążyć winą za te niepowodzenia.
Jak wiadomo Żydzi zawsze słynęli ze swojej "zaradności", sprytu, bogactwa (zdobytego często ciężką pracą wielu pokoleń) i z trzymania się razem. Wśród Żydów było wielu słynnych kupców, lekarzy, prawników, architektów, przedstawicieli wolnych zawodów. Stanowili oni zazwyczaj "wyższą klasę średnią" co w obliczu wyniszczonych ogólnie Niemiec musiało denerwować wielu Niemców. Między innymi to wykorzystał Hitler. Żydzi według niego posiadali środki masowego przekazu, byli szefami radii, gazet. Denerwowało go, ze to oni "sterują" ludźmi i ze to co ludzie będą wiedzieć zależy od Żydów. W Main Kampf Hitler wyjaśnia przyczyny swej niechęci do narodu wybranego, nie mówi jednak o żadnej zagładzie, która wydaje się była w całości dziełem Himmlera. Również w wypowiedziach słownych nie ma nic o mordowaniu.
Poza tym żydzi nie mieli do nikogo szacunku. Od małego byli wychowywane tak, ze Izrael jest krajem wybranym i żyd powinien pomagać zawsze drugiemu żydowi ,a reszta świata to "potwory". Najlepszym przykładem jest rok 1948, kiedy to Żydzi masowo wybijali, gwałcili i plądrowali palestyńskie domostwa. Jeśli chodzi o cyganów, rzadkim okazem był cygan który nie kradł, a Niemcy byli narodem solidnym, nie lubiącym złodziei.
Hitler miał swoją wizję idealnego mocarstwa jakim miały stać się Niemcy. Państwo to miało obejmować wszystkie tereny gdzie zamieszkiwali przedstawiciele rasy nordyckiej, którą Hitler uważał za najważniejszą. Nie lubił Słowian bo przez Słowian nie miał miejsca na rozbudowę swego imperium, dlatego chciał się nas pozbyć. Naszym problemem jest położenie geograficzne, dlatego to Niemcy zaatakowali najpierw Polskę. Byliśmy(jesteśmy) „przedmurzem Europy”.
Adolf Hitler sam w sobie nie był złym człowiekiem. Sam jako jednostka niewiele znaczył. Nabrał "mocy" poprzez wiernych towarzyszy, program, całą otoczkę. Sam był słabym człowiekiem...
Adolf Hitler jako postać historyczna jest synonimem zła, w to nie wątpię, lecz jako człowiek - cóż, był takim jakim stworzyli go ludzie i jak go chcieli widzieć ówcześni mu...

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 2 minuty