profil

Recenzja Władcy Pierścieni (krótka)

poleca 84% 698 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Film pod tytułem „Władca Pierścieni Dwie Wieże” zasługuje na chwilkę uwagi.
Jest on dopieszczony w każdym szczególe. Ma wartką akcję, wspaniałą muzykę i zapierające dech w piersi sceny z tysiącami statystów. Tak dobrego filmu nie oglądałam od roku, kiedy to zekranizowano pierwszą część powieści J.R.R Tolkiena.
Ten kogo zniechęci cena biletów (15zł na sale i 18zł na balkon) zawsze może zaczekać na DVD lub ściągnąć przynajmniej trailer z Internetu. Jednak ja uważam, że warto iść do kina ponieważ nigdy w domu, przed telewizorem nie będziemy go tak przeżywać, jak w ciemnej kinowej salce. Jestem wdzięczna tym którzy zamiast polskiego dubbingu dali napisy, ponieważ często niedobrane głosy potrafią zepsuć cała przyjemność oglądania. Jeśli według niektórych film „Harry Potter i Komnata Tajemnic” był straszny i zarazem wspaniały, to film „Władca Pierścieni Dwie Wieże” przerasta go trzykrotnie. Aktorzy dali z siebie wszystko. Krasnolud Gimli rozśmiesza nas do łez, wzrusza -miłość Arweny do Aragorna, a w walce nikt nie dorównuje przystojnemu elfowi Legolasowi. Zdarzają się chwile tak straszne, że wrośnięci w krzesło zasłaniamy oczy. Walki też tam nie zabraknie. Niektórym mogą wydawać się nudne ciągłe potyczki, ale one są tak emocjonujące i do tego poprzeplatane różnymi ważnymi scenami, że każda z nich jest różna i niepowtarzalna. Dziewczyny szybko ulegają urokowi walecznego Aragorna i co chwila na sali można usłyszeć ciche piski jego wiernych fanek. Nie ma mowy aby zasnąć na tym filmie, a w końcowych scenach wszyscy są tak przejęci, że nikt nie je popcornu i panuje wręcz martwa cisza. Wychodząc z kina jeszcze duszą byłam razem z drużyną pierścienia i całkiem nieświadomie wpadłam po pas w śnieżną zaspę.
Film był po prostu wspaniały i z niecierpliwością będę oczekiwać następnego - „Władca Pierścieni Powrót Króla”

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:
Sprawdzone hasła:
Komentarze (2) Brak komentarzy
10.4.2011 (17:58)

kij do szkoły takiego czegoś nie dam trzebabyło dopracować, zbyt profesjonalna

27.7.2006 (12:09)

no coż nie ma przedewszystkim ani reżysera scenografa daty produkcji ani nie ma podanej ilości rekiwytów użytych w filmie nie ma podanej wytwórni ani sumy jaką przyniósł ten film. Są za to przeżycia wewnętrzne ta recenzja raczej się nikomu nie przyda na pracę do oceny na język polski poza kilkoma wczesniej wymienionymi detalami recenzja wydaje sie byc w porządku

Gramatyka i formy wypowiedzi