profil

Jakie obowiązki Bóg powierzył człowiekowi przy stworzeniu, i odniesienie do ich do czasów współczesnych

poleca 82% 199 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Później dzień, noc, rośliny, ciała niebieskie, różnego rodzaju zwierzęta. Pięknie urządził harmonijną całość.
U szczytu swego dzieła postawił Bóg człowieka, utworzonego na Swój obraz i podobieństwo. "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, byście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną". Tak nakazał pierwszym ludziom Stwórca.
Jak wywiązujemy się z tego zadania? Obdarzeni przez Boga rozumem i wolna wolą z przyjemnością sięgamy po tę władzę. Coraz liczniejsze odkrycia, eksperymenty, wynalazki... Teraz pewni siebie, mając za sobą wierną armię tego co udało nam się dokonać stwierdzamy, że Bóg jest nam nie potrzebny, a nawet wręcz niewygodny. Czy to prawda? My tu rządzimy? Wystarczy jeden podmuch huraganu, lub byle powódź by stwierdzić, że jednak nie. Możemy sobie budować fabryki, rakiety kosmiczne, truć się spalinami, zabić wszystkie zwierzęta, klonować, czy tez uśmiercać się przez aborcję i eutanazję. Tylko do czego to prowadzi? Myślę, że to nie jest właściwa droga. "Czyńcie sobie ziemię poddaną"- tak, ale w swoim egoizmie nie stawiamy się na miejscu Stwórcy. Jak mówi przysłowie "Co za dużo to nie zdrowo.'"
"I widział Bóg, że wszystko co uczynił był dobre". Nie niszczmy tego, niczym rolnicy uprawimy rolę Pana, troskliwie opiekujemy się tym wszystkim co On nam powierzył.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta