profil

Praca przez internet - zlecenia

poleca 82% 895 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jak mógłby Pan/Pani scharakteryzować wykonywaną przez siebie pracę? Co jest jej cechą szczególną, czym się odróżnia od pracy na pełen etat?
Nie odpowiadały mi studia o kierunku informatyka, po roku zostawiłem to i postanowiłem otworzyć firmę i uczyć się samodzielnie z książek, kursów.
Jestem zadowolony ze swojego wyboru, ponieważ przez ten czas nauczyłem się więcej, niż na tych studiach. Wykonuję strony www, projektuję gry komputerowe, zajmuję się grafiką komputerową, piszę artykuły na potrzeby stron www i nie tylko. Dodatkowo wykonuję pozycjonowanie stron, oferuję serwery dedykowane, wykonuję różne prace komputerowe. Handluję sprzętem komputerowym. Znam angielski bardzo dobrze (doświadczenie za granicą i wiele lat nauki języka) i przyjmuję zlecenia tłumaczenia artykułów, czy filmów. Prowadzę serwis www.twierdzagier.pl oraz www.maniacy.twierdzagier.pl (planuję pracować przy tych stronach szczególnie długo). Dodatkowo mam subdomeny www.warsztat.twierdzagier.pl i www.katalog.twierdzagier.pl, www.ogloszenia.twierdzagier.pl , ale na razie nie generują dużego ruchu. Na swojej stronie firmowej www.twierdzagier.pl mam ruch parę tysięcy unikalnych odwiedzin miesięcznie. Aktywnie promuję się w internecie i nie tylko.
W najbliższym czasie rozważam możliwość zatrudnienia się dodatkowo, aby przyspieszyć proces powstawania firmy o której marzę. Czyli dużej firmy zajmującej się grami komputerowymi.
Polska jest krajem zacofanym i wszystko przychodzi tutaj z trudem. Komunizm zniszczył ten kraj i potrzebujemy czasu, aby ludzie zwrócili uwagę na technologie. Internet rozwija się prawidłowo, ale jednak są blokady w społeczeństwie. Chodzi o sposób myślenia, zmiana nastawienia do technologii. Ludzie powinni bardziej się starać i szukać w życiu ciekawych i wartościowych zajęć. Jeśli chodzi o gry komputerowe to typowy Polak szybciej napije się wódki, niż zagra w gry. Cała generacja Polaków jest zatruta komunizmem i mają powolne myślenie. Ale za 100-200 lat wszystko się zmieni. Wierzę, że w Polsce pojawi się więcej technologii, a ludzie skupią się na edukacji i rozwoju. Niestety prawdopodobnie nie doczekam tego momentu… Mimo wszystko mam zamiar tworzyć gry, ponieważ jest to moja pasja i nie wyobrażam sobie co mógłbym robić innego. Ta praca daje mi najwięcej radości.
Miałem doświadczenie w pracy fizycznej, kierowałem warsztatem samochodowym i wiem co mówię. Pracuję w internecie parę lat. Na początku robiłem to za darmo, później szukałem innych możliwości. Po założeniu firmy zacząłem więcej inwestować i podchodzić poważnie do sprawy. Pracuję w domu, ale mam zamiar przenieść się na miasto z biznesem i otworzyć biuro. Powoli mam dosyć tej samotności, chciałbym współpracować z ludźmi i pracować razem przy grach i innych projektach. Bardzo dużo pracuję przy komputerze, zdarza się że nie śpię w nocy. Potrafię się zdyscyplinować. Nie ma, że boli praca ma być skończona. Interesuje mnie internet i ciągle uczę się czegoś nowego, to mnie bardzo motywuje. Wiem, że można jeszcze wprowadzić do internetu sporo nowości i ciekawych rozwiązań.
Jeśli chodzi o pracę tego typu, mówię o freelancingu, czy działalności w internecie firm i innych organizacji to jest w Polsce około 200 tys. osób, które miały z tym coś wspólnego od czasu rozpowszechnienia internetu. Dodając handel sprzętem, czy grami można powiedzieć, że 700 tys. ludzi. To są tylko moje szacowania, nie wiem dokładnie. Na świecie jest ich dużo więcej, w samych Stanach Zjednoczonych (gdzie również zdarza mi się wykonywać zlecenia) jest około 15 milionów takich ludzi, dodając inne kraje można przyjąć, że w tej branży działają setki milionów ludzi (mówię o całości – internet, gry komputerowe, handel sprzętem itp.).

Co sprawiło, że zaczął/a się Pan/Pani interesować tego typu zajęciem? Jakie korzyści Pan/Pani odnosi z wykonywanej pracy?
Praca pozwala mi nie myśleć o samotności, kupować wiele ciekawych rzeczy i żyć… Zawsze interesowały mnie gry komputerowe i internet. Kiedy miałem 10 lat spędzałem dużo czasu przy komputerze. Później było coraz ciekawiej. Interesowałem się jak coś działa i jak można zrobić to lepiej. Teraz prowadzę firmę i mogę dać coś od siebie w tą branżę. Nie zrezygnuję z tego zajęcia do śmierci. Nie widzę siebie w innej branży. Za dużo mnie kosztowało zdobyć wiedzę, którą posiadam. Już za późno na zmianę decyzji. Kierunek jest jasny, a cele konkretne… Wykonując zlecenia czuję się dobrze i wiem, że robię coś dobrego. Mam różnych klientów, ale każde zlecenia daje mi poczucie spełnienia. Jeśli chodzi o zlecenia tego typu można zarobić kilka tysięcy zł miesięcznie, jeśli się jest takim robotem jak ja.
Normalny człowiek, czyli leniwy piwosz, zarobi 500 może 1000 zł. Biorąc pod uwagę ociężałość umysłową – może mniej!? W tej chwili podejmuję się ciekawych zleceń, nie interesują mnie tak bardzo pieniądze. Jeśli zlecenie jest nudne, po prostu tego nie robię. Nie ważne ile dostanę pieniędzy. Szkoda mojego czasu. Mam znajomych w internecie, którzy również pracują w ten sposób, czasami kontaktujemy się i wymieniamy doświadczenia. Każda praca pozwala się utrzymać. Trzeba być upartym człowiekiem i robić to z sercem. Jeśli lubisz coś, pracuj w tej branży i nie poddawaj się. To moje podejście. Przyjdzie czas żniw.
Pracuję, ponieważ muszę z czegoś żyć, mam plany na przyszłość, trzeba coś robić w życiu. Bez pracy chyba bym zwariował Nie jestem pracoholikiem, po prostu dużo już widziałem i nie bardzo wiadomo co dalej ze sobą zrobić… Tutaj mam szansę dać z siebie jak najwięcej.

W jaki sposób zmotywowałby Pan/Pani inne osoby do podjęcia tego typu pracy? Jakie według Pana/Pani powinny być ich pierwsze kroki?
Warto zadbać o swoją stronę www z galerią wykonanych prac, polecam reklamować się na zlecenia przez net, czy oferia. Tych serwisów jest więcej, ale nie każdy działa zgodnie z prawem i ma odpowiedni ruch. Opłaty są dosyć wysokie. Polecam pozycjonować stronę. Chętnie podejmę się takiego zlecenia, pod warunkiem zamieszczenia mojej reklamy na stronie. Nie mam zwyczaju promować konkurencji… Ale współpraca jest ok!
Polecam taką pracę wszystkim ludziom, którzy interesują się komputerami, grami, czy robią coś w tym kierunku. Jest to praca jak każda inna, ale jeśli masz do tego serce – będziesz szczęśliwy. Polecam dużo czytać, uczyć się, odbywać szkolenia, kursy. Naprawdę warto. Jestem dużo mądrzejszy, niż rok czy dwa lata wcześniej. Widzę ten postęp. Żyje się lepiej. Nie ważne co potrafisz robić, ważne co chcesz robić. Spróbuj studiów na kierunku informatyka, ale nie gwarantuję, że to Ci się spodoba. Ja wybrałem inną drogę. Mam trudny charakter i lepiej pracuje mi się kiedy kontroluję ludzi. Nie lubię mieć nad sobą bata. Sam daję radę. Warto interesować się internetem, ponieważ daje wiele możliwości. W przyszłości na pewno większość spraw będziemy załatwiać przez komputer. W tej chwili działają już różne rejestry, otwiera się coraz więcej sklepów internetowych.
Jeśli chcesz zarobić 1000 zł musisz mieć doświadczenie 1 rok w grafice, programowaniu – zarobisz wykonując layout strony www. To jeden z przykładów. Ale nie polecam podchodzić do tego z nastawieniem na kasę, lepiej nastaw się na prace nad sobą. Na początku wszystko trwa 10x dłużej. Później jest coraz łatwiej. Leci z automatu, ale zawsze jest coś nowego do odkrycia i pojawiają się nowości, błędy czy problemy. Tak wygląda praca programisty, czy grafika komputerowego. Główne problemy jakie miałem okazję poznawać to niewypłacalność i oszustwa ze strony klientów, koszty reklamy, setki godzin nauki, przepływ pieniędzy.

Dlaczego odnosi Pan/Pani sukcesy w swojej dziedzinie? Co się na to złożyło?
Mam plan na przyszłość. Realizuję go, wiem że muszę to robić, aby pozwolić sobie na więcej. Muszę żyć i rozwijać się. Poprzez doświadczenie praca jest coraz łatwiejsza i daje więcej radości. Początki były bardzo stresujące. Teraz problemów jest coraz mniej, a radości – coraz więcej.
Pamiętaj, że upór i ambicja pozwala osiągnąć wiele. Trzeba mieć w sobie tą moc i parcie żeby osiągnąć swoje cele. Bez tego zrezygnujesz po paru miesiącach. To nie jest lekka praca, nie ma takiej NORMALNEJ pracy. Jeśli chcesz coś osiągnąć, przygotuj się na ból, łzy i pot. Nie ma innej drogi, to jest jedyna właściwa.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 7 minut