profil

Bohater dnia codziennego - rozprawka

poleca 85% 678 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Bohater dnia codziennego - co to dla mnie w ogóle znaczy? Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak należy się zachowywać na co dzień. Wydaje mi się, że powyższy termin nie posiada konkretnej definicji. Bohatera dnia codziennego nie da się określić słowami. Należy zwrócić uwagę na jego postać, zachowanie czy działalność dla innych. Kogo więc można obdarować tym mianem?
Osobiście bohaterem dnia codziennego pragnę nazwać Annę Dymną. Jest to polska aktorka teatralna i filmowa. W 2003 roku założyła fundację "Mimo wszystko", niosącą pomoc ludziom chorym i niepełnosprawnym. Anna Dymna dąży do podarowania swoim podopiecznym szczęścia. Ofiaruje im bezinteresowną pomoc, a w zamian oczekuje od nich jedynie uśmiechu i radości.
Anna Dymna pokazuje, że osoby niepełnopsprawne należy traktować tak samo, jak te zdrowe - jako osoby, które mają takie same marzenia jak my. Udowadnia nam, że nie są oni odrębną grupą społeczną, jak wielu ludzi uważa. Ludzie chorzy chcą kochać i być kochane, mieć przyjaciół, chodzić na randki, posiadać dobrą pracę, zwiedzać świat. I to właśnie pomaga osiągnąć im opisywana przeze mnie postać.
W społeczne działania na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia Anna Dymna angażowała się na długo przed założeniem własnej fundacji. Prócz niesienia pomocy indywidualnej uczestniczyła m.in.: w kwestach Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszeniu „Wielkie Serce”, Fundacji „Mam Marzenie”, Fundacji „Nuta Nadziei” i Fundacji „Akogo”. Od 2006 roku jest ambasadorem Stowarzyszenia Debra Polska „Kruchy Dotyk” skupiającego osoby cierpiące na Epidermolysis Bullosa.
Anna Dymna. To nazwisko to znak firmowy osoby od wielu lat zajmującej się działalnością charytatywną. – Na swoją twarz pracowałam 35 lat. Ciężko, solidnie i uczciwie. Teraz ją wykorzystuję, bezczelnie i z radością, by pomóc innym. I co w tym złego? Nie gonię za sławą, bo już się wcześniej nagoniłam – powiedziała aktorka w jednym z wywiadów. Pewnie dlatego wiele osób mówi o niej "anioł nie kobieta".
Omawiana przeze postać to osoba o wielkim sercu. Jej działalność nie uszła uwadze - została solidnie za nią wynagrodzona. Na swoim koncie ma mnóstwo nagród i wyróżnień, tj.: Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Medal Świętego Brata Alberta czy Order Uśmiechu. To tylko kilka z jej odznaczeń.
Anna Dymna - ten człowiek jest dla mnie bohaterem dnia codziennego. Jest to osoba godna podziwu i naśladowania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty