profil

Różne oblicza miłości i sposoby mówienia o niej.Dokonaj analizy i interpretacji porównawczej danych tekstów tj. Anakreon pt."Słodki Bój" i fragment wiersza "PnP"

poleca 85% 219 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Rozróżniamy wiele rodzajów miłości . Miłość mężczyzny do kobiety , rodzica do dziecka czy nawet miłości do zwierząt .
Miłość nieodwzajemniona przez którą człowiek cierpi bardziej niż umierający , lub miłość utracona przez odejście lub śmierć drugiej osoby. Myślę , że istnieją takie przykłady miłości.
Moim zadaniem jest opisać oblicza miłości i sposoby mówienia o niej. Z podanych mi tekstów:
Anakreon pt. "słodki bój"-jest to wiersz krótki , o żartobliwej treści lecz o nie spełnionej miłości . We fragmencie tekstu jest opisana walka Anakreona z Erosem , prawdopodobnie o kobietę . Anakreon mówi, żeby przynieść mu wodę , wino a także wieńce kwiatów , liczy na to że zwycięży z Erosem. Myślę że Anakreon przeklina Erosa za niespełnioną miłość . Jest możliwe , że jego ukochana odeszła od niego lub zmarła. W tekście "Piosenka" jest opisane, że Anakreon z miłości do kobiety mało co je, pod pijał sobie wino i śpiewa piosenkę do ukochanej . Myślę ,że jest to niespełniona miłość , ponieważ podmiot liryczny pije z tęsknoty do miłości swojego życia . Chce o niej chociaż na chwilę zapomnieć. Na końcu tekstu wyobraża sobie ją : gra i śpiewa dla niej. To typ miłości utęsknionej , ponieważ ta kobieta istnieje ale nie ma jej przy nim.
Fragment następnego wiersza "PnP" , który opisuje oblubieńca i oblubienicę , prowadzą dialog kobiety z mężczyzną. Inni spostrzegają to także jak rozmowę Boga z Narodem Wybranym. Podmiot liryczny opisuje wybrankę jak coś niesamowitego , opisuje każdy kawałek jej pięknego ciała . Jej oczy porównuje do oczu głębi , włosy do stada kóz ,szyję do wieży Dawida ,piersi do bliżniąt gazeli. Chce jej dać wszystko co ma wyrażając to słowami : jej wargi porównuje do miodu i mleka , jej zapach do Libanu . Jej wnętrze do pięknego ogrodu z najpiękniejszymi roślinami w środku . Oblubienica porównuje miłość do śmierci , pragnie być tylko z ukochanym mężczyzną . Chce by zamkną na zawsze jej serce i je zapieczętował , by nikt inny tam nie zaistniał

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta