profil

Wspomnienia z wakacji

poleca 84% 706 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Rozpoczęcie roku szkolnego-pierwszy dzwonek i znowu siedzimy w naszej klasie.Zostały nam tylko piękne wspomnienia z wakacji.
Lipiec spędziłam z mamą nad jeziorem w Wieżycy.Pogoda była przepiękna przez całe dwa tygodnie.Mogłam kąpać się,opalać ,bawić z innymi dziećmi.
Mieszkałyśmy w namiocie i pewnej nocy przeżyłyśmy sporo emocji,ponieważ zaczął padać ulewny deszcz.Nasz namiot nie wytrzymał i zerwał się pod ciężarem strumieni wody.Rano dorośli i dzieci pomagali nam zlikwidować szkody,a mama musiała suszyć nasze rzeczy.
Pod koniec lipca wróciłyśmy na kilka dni do domu,a już na początku sierpnia pojechałyśmy w góry,do Zakopanego.Jak co roku Giewont,dostojny "śpiący rycerz",czekał na mnie.Z radością odwiedziłam znajome miejsca.Spacerowałam po górskich dolinach oraz wspinałam się na niewielkie szczyty,takie jak Nosal i Gubałówka.Któregoś dnia popłynęłam przełomem Dunajca.Flisacy zadawali nam różne zagadki,opowiadali legendy o górach,o orle zaklętym w skale,o mnichu skalnym...i o flisackich dzieciach,które w dawnych wiekach musiały pracować,a nie mogły chodzić do szkoły.
Te i inne przeżycia z wakacji przypominam sobie przez wiele następnych miesięcy i lubię wracać do nich myślami.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Gramatyka i formy wypowiedzi