profil

Warto chodzić do szkoły, ponieważ....

poleca 83% 1842 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Uważam, że szkoła jest potrzebna i powinniśmy do niej chodzić. Szkoła jest rzeczą przydatna, która uczy nas i pełni rolę drugiego domu rodzinnego a bynajmniej powinna.
Moje zdanie na temat szkoły uzasadniam takimi argumentami jak:
po pierwsze w szkole spędza się miło czas, spotyka grono swoich znajomych, przezywa swoje pierwsze miłości i ma miejsce pierwsze zainteresowanie płcią przeciwna tzw. zauroczenie. Po drugie uczymy się wielu nowych rzeczy, przydatnych w życiu dorosłym jak i w życiu naszym teraźniejszym, nabywamy pewne umiejętności, rozwijamy nasze zainteresowania i kształcimy nasze talenty. Po trzecie, co mielibyśmy robić w domu? Oczywiście najpierw było by cudownie, życie bez szkoły, stresów, nauki, ale na dłuższa metę czy to jest takie wspaniałe? Raczej nie, później zaczyna nam się nudzić, nie ma co robić a co dopiero jak byśmy całe życie mieli przesiedzieć w domu? Bo skoro nie chodzilibyśmy do szkoły to do pracy tym bardziej, a co się z tym wiąże zero kina, teatru, imprez, nie mieli byśmy, z czego za nie zapłacić a rodzice nie finansowaliby nas ciągle. Ponadto szkoła nie jest taka zła, na jaką wygląda i da się ją lubić, nauczycieli da się też jakoś przeżyć pod warunkiem, że my dajemy im.
Podsumowując te wszystkie argumenty, chociaż można by ich szukać i wymieniać mnóstwo, jestem pewna swojego zdania. Szkoła była potrzebna, jest potrzebna i będzie potrzebna i trzeba do niej chodzić gdyż zapewnia nam późniejszy byt, życie na poziomie i pełno nie zapomnianych chwil.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata