profil

Wiek XX to.. Napisz rozprawkę, w której wykażesz trafność nazwy nadanej przez siebie XX wiekowi. W uzasadnieniu wykorzystaj wiedzę o ubiegłym stuleciu.

poleca 85% 364 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Minuta, godzina, rok, wiek.. Coś niesamowitego. Odwieczna tajemnica. Ludzie starają się poznać historię jak najdokładniej. Minęło już tyle czasu, który nie jest nam do końca znany, aczkolwiek XX wiek jest nam już bliższy. XX wiek to przełom.
Z całą pewnością wszyscy wiemy jak wiele wydarzyło się w XX wieku, jednym z doskonałych przykładów jest internet. "Sieć" połączyła cały świat, ułatwiła porozumiewanie się i przesyłanie niezbędnych informacji. Internet przyśpieszył kontakty między tajnymi służbami takimi jak policja, wojsko, a nawet między nastolatkami. Ludzie odnaleźli starych znajomych na drugim końcu świata. Poznali również swoje drugie połówki, bądź stali się bardzo sławni za pomocą internetu.
Kolejnym argumentem potwierdzającym moją tezę, że XX wiek to przełom jest postęp w medycynie. Powstało wiele lekarstw, odkryto wiele chorób oraz wynaleziono nowoczesne urządzenia ułatwiające leczenie pacjęta, bądź jego obserwacje.
Doskonałym przykładem postępu w XX wieku są urządzenia ułatwiające życie człowiekowi. Roboty kuchenne, szybsze i lepsze samochody oraz telefony komórkowe. Jest wiele takich przykładów. Z pewnością żyje nam się łatwiej, gdy możemy zadzwonić do znajomego z parku czy ze sklepu, bez konieczności powrotu do domu. Gotuje i przemieszcza się równie sprawnie, bez większych kłopotów.
W świetle przytoczonych argumentów mam nadzieję, że udało mi się udowodnić słuszność danej tezy, że XX wiek to przełom. Każde nowe odkrycie zbliża nas do doskonałości. Moim zdaniem XX wiek ukazał nam wielkie odkrycia, które z pewnością ułatwią nam życie.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta