profil

Projekt realizacji prac obejmujący wykonanie półtrwałej koloryzacji, strzyżenia i modelowania fryzury zgodnej z załączonym zdjęciem klientki.

drukuj
poleca 82% 817 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Założenia do projektu realizacji prac:
Informacje o klientce:
– owalny kształt twarzy,
– brzoskwiniowa karnacja,
- delikatna uroda
– brak skłonności do alergii.
Informacje o włosach:
– naturalne nie farbowane, blond
– długość 45 cm.
– zdrowe,
– gęste,
– łatwe do układania.
Informacje o skórze głowy:
– zdrowa,
– bez blizn i śladów zadrapań,
– nie skłonna do alergii.
Informacje o zadaniu:
– wykonanie półtrwałej koloryzacji
– strzyżenie zgodnie z fryzurą przedstawioną na fotografii,
– modelowanie fryzury.

Plan pracy:
1. Diagnoza włosów i skóry głowy
2. Konsultacja z klientem
3. Przygotowanie stanowiska pracy i klientki
4. Strzyżenie
5. Koloryzacja
6. Modelowanie
7. Dezynfekcja


Przebieg technologiczny wykonania zabiegów fryzjerskich:

Przed przystąpieniem do wykonania zadania należy założyć fartuch zabrudzeniem. Następnie należy przygotować stanowisko pracy, wyposażając je w narzędzia, przybory i aparaty potrzebne do wykonania zadania.
Przed przystąpieniem do pracy należy również ustalić kolejność zabiegów i czynności,
które będziemy wykonywać, mając na względzie dobro włosów. Ponieważ
klienta życzy sobie wykonanie koloryzacji półtrwałej, którą wykonuje się na czystych włosach zabieg rozpoczniemy od mycia włosów.
Przed przystąpieniem do mycia należy zabezpieczyć odzież klientki ręcznikiem, który zakładamy na ramiona. Mycie włosów rozpoczynam od dokładnego zmoczenia włosów klientki, następnie nanoszę szampon oczyszczający. Po dokładnym umyciu włosów i skóry głowy, spłukuję szampon. Nie nakładam odżywki, gdyż zamknęła by łuski włosowe, co niekorzystnie wpłynie na koloryzację. Zawijam włosy w turban i proszę klientkę do stanowiska. Tam zabezpieczam jej odzież foliową peleryną. Włosy osączam w ręcznik i w razie potrzeby delikatnie podsuszam, by nie były za mokre, ale tez nie suche. Skórę wokół twarzy zabezpieczamy specjalnym kremem ochronnym lub wazeliną. Preparat do koloryzacji półtrwałej przelewam do miseczki plastikowej. Przed nałożeniem farby włosy dokładnie rozczesujemy i dzielimy na 4 sekcje, prowadząc jedną linię od czoła przez środek głowy do zagłębienia potylicznego, a drugą od lewego ucha przez środek głowy do prawego ucha. Szampon koloryzujący nakładamy od sekcji wyznaczonych z tyłu głowy, wydzielając w obrębie każdej sekcji cienkie separacje. Szampon farbujący można nakładać bezpośrednio od nasady, po same końce ponieważ włosy są naturalne.
Po upływie ustalonego czasu działania (25-30 min) włosy należy dokładnie spłukać. Nie myjemy, gdyż sam preparat jest w sobie szamponem, a użycie dodatkowego osłabi tylko kolor. Należy po spłukaniu nałożyć odżywkę do włosów farbowanych, która zakwasi włos dzięki czemu kolor dłużej pozostanie trwały.
Proces mycia kończymy, odsączając nadmiar wody z włosów przez nałożenie turbanu.
Pelerynę do farbowania zmieniamy na pelerynę do strzyżenia, rozczesujemy włosy szerokim grzebieniem. Rozczesane włosy dzielimy na 4 sekcje, podobnie jak przy farbowaniu, i przystępujemy do strzyżenia włosów. W obrębie sekcji I i II separację sczesujemy i wyznaczamy linię konturu, stosując gradację 0° o linii prostej. Na środku głowy wyznaczamy pasmo pamięci. Włosy z wydzielonych separacji wyczesujemy do pasma pamięci i strzyżemy, stosując kąt 90° stopniowo go zwiększając.
Pozostałe partie włosów w obrębie sekcji III i IV dzielimy na separacje ukośne i strzyżemy w palcach po wewnętrznej stronie dłoni, stosując kąt projekcji 90°. Po ostrzyżeniu boków wydzielamy trójkąt od szczytu głowy na szerokość czoła i tuż nad linią brwi wyznaczamy grzywkę. W partiach skroniowych grzywkę
lekko zaokrąglamy, a na koniec wypracowujemy kontur wewnętrzny. Na koniec strzyżenia korzystamy z techniki epilacji nadającej włosom lekkość i ruch. Następnie oczyszczamy klientkę ze ścinków włosów. Włosy usuwamy z podłogi i przystępujemy do modelowania. Na włosy piankę. Suszymy włosy stosując płaską szczotkę która jednocześnie modeluje fryzurę. Pasma włosów podkreślamy prostownicą. Po wymodelowaniu przystępujemy do formowania fryzury. Partie włosów z boku i przód fryzury sczesujemy gładko. Włosy z prawego boku zaczesujemy za ucho. Całość wypracowujemy za pomocą gumy fryzjerskiej lub wosku, podkreślając linie fryzury przy twarzy; na koniec spryskujemy lakierem i nabłyszczaczem. Po wykonaniu zadania zdejmujemy odzież ochronną i porządkujemy stanowisko pracy. Użyte narzędzia i przybory dezynfekujemy.


Wykaz sprzętu niezbędnego do wykonania zabiegów fryzjerskich:
Narzędzia podstawowe:
– nożyczki klasyczne,
– nożyczki efilujące,
– grzebień szeroki do rozczesywania włosów,
– grzebień do strzyżenia,
– grzebień do farbowania (z plastikowym szpikulcem).
Przybory fryzjerskie:
– miseczka do farby,
– pędzelek,
– klamerki do podpięcia włosów,
– szczotka płaska,
– karkówka.
Aparaty:
– suszarka ręczna,
– żelazko płaskie

Wykaz preparatów i bielizny fryzjerskiej
Bielizna fryzjerska:
– ubranie robocze (fartuch),
– pelerynka do farbowania,
– do strzyżenia,
– ręczniki.
Preparaty fryzjerskie:
– krem lub wazelina do zabezpieczania skóry,
– szampon koloryzujący
– szampon oczyszczający,
– odżywka do włosów farbowanych,
– pianka,
– wosk, brylantyna lub guma fryzjerska,
– lakier do włosów i nabłyszczacz


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Typ pracy