profil

Przesłanie moralne do ludzi żyjących w XXI wieku. Powołaj się na znany ci autorytet.

poleca 85% 284 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W mojej pracy chciałabym skierować przesłanie moralne do ludzi żyjących w XXI wieku. Jest nim poszanowanie drugiego człowieka ,tolerancja oraz umiejętność wybaczania. Powołam się na znany mi autorytet moralny jakim był papież Jan Paweł II.
Za przykład posłuży mi zachowanie Jana Pawła II kiedy został postrzelony przez zamachowca. Karol Wojtyła nie chował w sobie nienawiści do tego człowieka, pragnął ,aby odnalazł właściwą drogę i przebaczył mu mimo iż przez jego czyn był tak bliski śmierci. Zawsze pamiętał o tym ,aby zło dobrem zwyciężać o czym jednak zapominają ludzie żyjący współcześnie zatracając się w swej nienawiści i pragnieniu zemsty.
. Mimo iż piastował tak ważne stanowisko zawsze pozostawał skromnym człowiekiem. Jan Paweł II przemawiał do ludzi z miłością i zrozumieniem, chciał im pomóc w odnajdywaniu właściwej drogi życiowej.
Ciężka choroba nie pozbawiła go wewnętrznej siły, która pozwalała mu przezwyciężyć ból fizyczny. Wytrwale brał udział w pielgrzymkach głosząc słowo Boże. Dodawał otuchy każdemu człowiekowi, rozpalając w nim wewnętrzną siłę do przezwyciężania różnych problemów jakie napotyka w życiu. Każdy z nas pomimo trudności życiowych powinien kierować się zasadami moralnymi będąc nieugiętym i wytrwałym w dążeniu do wytyczonych celów.
Karol Wojtyła jest również uosobieniem tolerancji wobec innych kultur i religii. Szanował żydów, muzułmanów, buddystów i wyznawców wszelkich innych religii na równi z chrześcijaństwem.
Naśladowanie takiej postawy przyczynia się do rozwoju pokojowych stosunków międzyludzkich, sprzyja pojednaniu narodów pomimo różnic kulturowych i religijnych.
Myślę iż przytoczone przeze mnie przykłady podkreślają ważność mojego przesłania i utwierdzają nas ,że życie Jana Pawła II jest wzorem do naśladowania dla nas i przyszłych pokoleń.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta