profil

Zazdrość może prowadzić do zbrodni.

poleca 85% 108 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Juliusz Słowacki

Zazdrość z biegiem lat odgrywa coraz większą rolę w konfliktach międzyludzkich. Ludzie potrafią być zazdrośni prawie o wszystko. Mogą być to pieniądze, kariera i także udany związek z drugą osobą. Aby zazdrość mogła popchnąć człowieka do zbrodni musi mieć do tego bardzo ważne przesłanki. Postaram się udowodnić słuszność tej tezy w poniższych argumentach.
Po pierwsze, aby zobaczyć, że zazdrość może prowadzić do zemsty na drugim człowieku, wystarczy włączyć telewizor. Można zobaczyć w codziennych wiadomościach tragiczne historie zwaśnionych ludzi. Poszukują oni problemów wśród obcych, myślą że to oni są winni zaistniałej sytuacji. Jednak rzeczywistość pokazuje, że oni sami są dla siebie problemem.
Drugim moim argumentem jest to, że podczas dokonywania zbrodni z powodu zazdrości najczęściej działamy pod wpływem impulsu. Szybka zmiana sytuacji powoduje, że w pełni nie zastanawiamy się nad tym co robimy i jakie będą tego konsekwencje.
Ostatnim moim argumentem udowadniającą tą tezę są historie z książek. Możemy przeczytać o zazdrosnej siostrze w dramacie Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. W tym przypadku zazdrość była spowodowana miłością do drugiego człowieka.
Mam nadzieję, że udało mi się uzasadnić słuszność tej tezy i jeszcze raz stwierdzam zazdrość może prowadzić do zbrodni.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta