profil

Nasz świat to globalna wioska czy labirynt, w którym można się zgubić? Napisz co o tym sądzisz.

poleca 85% 115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W tej pracy rozpatrywać będę następujące zagadnienie: „ Nasz świat to globalna wioska czy labirynt, w którym można się zgubić?”.


Myślę, że problemy zawarte w temacie bardzo się ze sobą wiążą. Moim zdaniem jedno prowadzi do drugiego.

Ludzie ślepo idą za trendami masowego przekazu. Media promują modę na ubiór, na to, co mamy myśleć, jak wyglądać. Nie akceptuje się tych, którzy stosują się do zasad wykreowanych przez publikatory. Co raz więcej ludzi zaczyna żyć tak jak im każą inni niż tak jak chcą.
Aby być na tak zwanym „topie” trzeba wygadać tak jak inni, zachowywać się jak inni a co najgorsze myśleć tak jak inni. Prowadzi to do zatracenia własnej osobowości i przekonań.

Myślę ze najlepszym dowodem na to jest młody człowiek, który dopiero próbuje ukształtować sobie spojrzenie na świat, poglądy, to, kim chce być. Jest on jednak bombardowany z każdej strony przez masmedia, które narzucają mu wszystko. W pewnym momencie nastolatek sam nie wie, kim jest. Przez cały czas próbuje upodobnić się do panującej propagandy.

Myślę, że doskonałym przykładem będzie kreowanie przez media idealna kobietę i mężczyznę.
Mianowicie jest to bardzo chuda, wręcz przypominająca anorektyczkę modelka i wysportowany umięśniony osobnik. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek niedoskonałości.
Prowadzi to zazwyczaj do przesadnego odchudzania się przez dziewczyny i nieumiarkowanego np.: chodzenia na siłownię przez chłopców.

Kolejnym moim argumentem jest moda. Jeżeli ktoś nie wygląda jak inni na pewno jest głupi, brzydki i tym podobne epitety. Liczą się tylko markowe „ciuchy” i drogie gadżety. Jeżeli ktoś tego nie ma zazwyczaj jest skreślany i uważany za gorszego.

Trudno zaprzeczyć, że kontrowersyjnym tematem jest również różne zdanie i przemyślenia od tego, który aktualnie jest w modzie. Ktoś, kto różni się od ogółu jest z innej subkultury ma inne zdanie na różne tematy również spotyka się z ostra krytyką. Myślę, że między innymi, dlatego jest tak wiele konfliktów, bo nikt nie słucha się nawzajem. Nie szanujemy cudzych poglądów i wyglądu.

Młody człowiek pod wpływem tak wielu opinii zaczyna powoli gubić się w labiryncie świata. Szuka cały czas właściwego wyjścia. Nie zawsze mu to wychodzi, ale metoda prób i błędów stara się dociec, co tak naprawdę się liczy.

Można oczywiście podać wiele więcej przykładów i rozpisywać się na ten temat. Myślę, że to wystarczy żeby udowodnić ze ludzie zmagają się z tym problemami na całym świecie. Jeżeli nie będziemy mieli odpowiednich wzorców ciężko nam będzie znaleźć wyjście z tego labiryntu.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty