profil

Z którą bohaterką "Tego obcego" chcesz się zaprzyjaźnić - charakterystyka porównawcza Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny.

poleca 85% 1151 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

1)Chciałabym opowiedzieć o bohaterkach książki pt: "Ten obcy". Postacie te to Ula Zalewska i Pestka Ubyszówna.
2a)Ula Zalewska ma 12 lat. Mieszka i uczy się w Warszawie. Chodzi do szkoły razem z najlepszą przyjaciółką Pestką. Jej rodzice się rozwiedli. Mieszkała z mamą, która wkrótce potem umarła. Przygarnęły ja ciotki, które nie pozwoliły utrzymywać kontaktów z ojcem. Dopiero kiedy zaprosił ją na wakacje do siebie, coś się
zmieniło...
2b)Druga bohaterka tej charakterystyki to Pestka Ubyszówna. Tak samo jak Ula ma 12 lat i mieszka w Warszawie. Jej mama jest projektantką, a tata inżynierem. Ma przyjaciółkę - Ulę, której pod pewnymi względami nie rozumie...
3a)Powróćmy do Uli. Jest to bardzo ładna dziewczynka o poważnych rysach. Dużo osób na pewno mówi, że ma 13-14 lat. Ma prześliczne włosy. Warto wspomnieć, że jest bardzo zgrabna. Jednak nie lubi tego pokazywać.
3b)Pestka natomiast ma ciemne włosy. Jej koledzy uważają, że ma też ładne oczy i nos. Jest wysportowana. Uwielbia jak się zwraca na to uwagę.
4a)Ula jest skryta i cicha. Nie lubi dużo mówić o sobie, a w niektórych momentach przydałaby się jej rozmowa z kimś bliskim.
Nieraz można zobaczyć, że trzyma się swoich zasad. Postanawia - NIE KRADNĘ - i nawet po wielkich namowach nie idzie po jabłka do sadu.
Można śmiało powiedzieć, że jest bardzo pracowita i odpowiedzialna. Bez tych cech nie pomogłaby Zenkowi z paru sprawach...
Ula chce być kochana. Chciałaby znaleźć kogoś, z kim na prawdę mogłaby spokojnie pogadać. Jednak o tym głośno nie mówi, bo nie jest taka odważna.
4b)Pestka natomiast jest otwarta do ludzi. Juz po minucie można ją naprawdę polubić. Nic dziwnego, skoro z łatwością nawiązuje nowe kontakty. Ma też dobre stosunki z mamą.
Jednak nie rozumie Zenka ani Uli. Nie myślała, że nie we wszystkich domach panuje miła atmosfera.
Trzeba przyznać, że jest lekkomyślna. Bo z jakiego innego powodu kradła? Ale trzeba przyznać, że jest też odważna.
Pestka lubi być w centrum uwagi. Często się chwali swoimi zdolnościami.
5)W podsumowaniu stwierdzam, że chciałabym zaprzyjaźnić się z Ulą. Choć wiele osób mnie na pewno wyśmieje, ale ja wolę spędzać czas z osobami takimi jak Ula. Ona potrafi zrozumieć innych. Jest prawdziwym wzorem do naśladowania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata