profil

Zarzuty przeciwko Napoleonowi.

poleca 85% 122 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Napoleon Bonaparte

1. Zarzut
W roku 1797 (październik), podpisał traktat pokojowy z Austrią w CampoForio. Podpisał go sam, bez konsultacji z Dyrektoriatem co jest aktem samowoli.
2. Zarzut
W roku 1799 podczas pod czas misji w Egipcie. Napoleon dowiedział się o problemach dyrektoriatu i niewiele myśląc zostawił swych żołnierzy skazując ich na klęskę bez dowódcy, i popłynął do Francji, aby w drodze późniejszego zamachu stanu (9, listopad 1799) przejąć władzę. Jest to nomen omen przejaw zdrady i niepohamowanych ambicji.
3. Zarzut
Zniweczył to o co walczył naród francuski, otóż rzekomo pod hasłem kontynuowania rewolucji, obwołał się najwyższym (pierwszym) konsulem, ustanawiając przy tym dwóch pomniejszych konsulów, ale de facto oni się nie liczyli! Był to powrót do dyktatury. Mydlił oczy społeczeństwu i w 1802 w drodze plebiscytu nadał sobie władzę dyktatorską.
3. Zarzut
Poprzez swoją ambicję, doprowadził do tego, iż Francja była w stanie wojny z większością państw europejskich, posłał do bitew kwiat młodzieży francuskiej, gospodarka po jego odejściu była wycieńczona nieustającymi walkami.
4. Zarzut
Szerzył donosicielstwo i kapownictwo. Za jego rządów powstał największy aparat szpiegowski wewnątrz państwa w Europie, miał teczki na każdą ważniejszą personę w kraju. Jego podwładny, szef policji Fouche, wiedział wszystko o wszystkich.
5. Zarzut
Obstawiał najważniejsze urzędy w państwie rabusiami, bandytami i złodziejami, vide Vidocq, szef detektywów pracujących dla Napoleona, z pochodzenia złodziej i bandyta. Zatrudnił też korsarza do walk z flota WB.
6. Utrzymywał kontakty z tureckim potworem Selimem, który ćwiartował ludzi za byle przewinienie, zdradzał na prawo i lewo i był chorym psychicznie mordercą.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta