profil

Pan Tomasz z "Katarynki"

poleca 73% 3167 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wygląd zewnętrzny


Pan Tomasz jest to starszy człowiek z zawodu prawnik, który mieszka sam w dużym i dobrze wyposażonym mieszkaniu na ulicy miodowej w Warszawie. Jest samotny, ponieważ najpierw nie mógł znaleźć czasu, aby się ożenić, a potem nie odpowiadała mu żadna kandydatka. Ma on szpakowate bokobrody i jasnoszare, łagodne oczy. Ubiera się bardzo elegancko.

Często ma na sobie ciemnogranatowe palto, popielate spodnie, połyskujące buty i nieco wyszarzany cylinder. W pogodny dzień nosi pod pachą laskę, a w pochmurny
parasol angielski.

Cechy charakteru


Jest człowiekiem bardzo spokojnym. Bardzo trudno jest go zdenerwować, nie wdaje się raczej w kłótnie, jest życzliwy dla innych, nawet jeśli inni nie zawsze są życzliwi dla niego. Ma wielu przyjaciół i znajomych.

Upodobania


W swoim mieszkaniu urządza przyjęcia i koncerty muzyczne. Pan Tomasz zna osobiście kilku znakomitych muzyków, którzy goszczą w jego domu. Ma w mieszkaniu także galerię obrazów.

Dziwactwa


Jedyną rzeczą, która wyprowadza pana Tomasza z równowagi, jest muzyka kataryniarzy.
Co tydzień płaci stróżowi podwórka, przy którym mieszka, aby dopilnował, żeby nigdy nie pojawił się na nim żaden kataryniarz.

Moja ocena postaci


Uważam, że pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić dźwięki katarynki tylko dlatego, że chciał sprawić przyjemność niewidomej dziewczynce. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla niej. Poświęcił się dla dziecka, chciał, aby było szczęśliwe, nie zwracając uwagi na swoje upodobania. Jest moim zdaniem osobą godną naśladowania.. Takich ludzi jest sporo, ale niewielu z nich potrafi tak jak pan Tomasz pomagać innym własnym kosztem.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata