profil

Co cię drażni i oburza a co buduje we współczesnym świecie?

poleca 85% 270 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Współczesny świat, w którym żyjemy na pewno nie jest idealny, ale moim zdaniem nie najgorszy. W mojej pracy postaram się o dobrych i złych stronach świata.
Mamy już XXI wiek, wydawałoby się, że jest to cywilizowany świat. Ludzie chcą żyć w pokoju, wiedzą czym grozi wojna i użycie nuklearnej broni. Jednak nadal trwają wojny i konflikty w państwach. Nietolerancja wobec innych wiar, różnice kulturowe, rasowe, społeczne rożnych narodowości są przyczyną sporów i wojen. Najtrudniej zrozumieć jest mi, dlaczego o wybuchu wojny decydują politycy lub najwyżsi urzędnicy w państwie a cierpi ludność cywilna. Ludzie muszą opuszczać swoje domy, zostawiać majątek i uciekać nie wiedząc dokąd. Często już nigdy nie zobaczą swojej ojczyzny ani rodziny. Dla nich to prawdziwa tragedia, z której niektórzy nie zdają sobie sprawy.
Przykładem tego co drażni mnie w polskim świecie, może być nieuczciwość i kłamstwa polityków. Gdy zbliżają się wybory, każdy kandydat stara się przekonać wyborców, aby głosowali na niego. Obiecuje wtedy, że poprawią sytuacje w kraju, zmniejszy bezrobocie i przestępczość. Wszystkim będzie się żyło lepiej i łatwiej. Ich przyrzeczeń jest tak dużo i są tak mało realne, że trudno jest komukolwiek w nie uwierzyć. Najgorsze jest to, że zamiast promować siebie oczerniają innych, aby wywołać sensacje i pokazać że nie ma lepszego od niego kandydata. W czasie trwania kampanii wyborczej politycy starają się pokazać jak wiele zrobią jeśli zostaną wybrani. Niestety ich zapał i „wspaniałe” pomysły szybko znikają zaraz po wyborach. Wyjątkami są osoby, które chcą coś zdziałać dla narodu i państwa bezinteresownie, większość udaje, że coś robi po prostu dla pieniędzy.
Jedną z rzeczy, właściwie już najważniejszą, rządzącą tym światem jest pieniądz. Ludzie zapominają o wartościach, które powinny znajdować się na pierwszym miejscu, takich jak miłość, uczciwość, dobroć, szczerość, bezinteresowność. Wszystko robi się żeby mieć a nie być. Są osoby, które zrobią wszystko aby tylko osiągnąć swój cel. Nie interesuje ich to, że mogą innym zniszczyć życie. Są bezwzględni i nie mają skrupułów. Ważni są tylko oni i nic więcej. To ludzie doprowadzili do tego, że za pieniądze można mieć i zrobi się wszystko.
Jednym z kolejnych problemów z jakimi musi walczyć świat jest wciąż rozrastająca się przestępczość. Ludzkie życie jest już niewiele warte. Zabija się za nic, za nieodpowiedni wygląd. Gwałt, kradzieże, rozboje, napady, morderstwa to codzienność. Powstaje coraz więcej zorganizowanych grup przestępczych, które są coraz bardziej bezwzględne i brutalne. Młodzi ludzie mordują się nawzajem dla rozrywki po prostu z nudy. Ci którzy powinni nas bronić i walczyć z przestępczością sami coraz częściej biorą udział w łamaniu prawa. Zbyt małe kary lub ich brak za dokonaną zbrodnie, są przyczyną poczucia bezkarności i rozrostu przestępczości na szeroką skale.
Kolejnym przykładem złej strony świata jest, coraz modniejsze, branie narkotyków oraz alkoholizm. Ludzie dotknięci tymi problemami spychani są na margines społeczeństwa. Nikt im nie próbuje pomóc. Muszą sobie radzić sami, ale przeważnie nie potrafią. Odepchnięci przez rodzinę i społeczeństwo, tworzą własną społeczność. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po używki, które mogą przynieść im śmierć. Zaczyna się od tak zwanych „lekkich” narkotyków, jak np. marihuana, a gdy już nie wystarcza zaczyna się sięgać po „twarde”, np. amfetaminę, kokainę, ecstasy, heroinę. Jedni dzięki narkotykom uciekają od problemów rzeczywistości. Inni zażywają dla pozornej zabawy i aby nie być „sztywniakiem”. Często rozprowadzaniem zajmują się dzieci z tak zwanych „dobrych domów”. Droga na dno jest bardzo szybka i łatwa, niestety trudniej jest wrócić do normalnego życia. Wszyscy „przyjaciele” się wtedy odsuwają, a właśnie wtedy powinni zostać i pomóc.
Czarna strona to, na szczęście, nie jedyna jaką świat posiada. Ludzie od zawsze dążyli do tego aby żyło im się lepiej i łatwiej. Dzięki temu powstawały wynalazki i urządzenia, które służą pomocą w życiu. Naukowcy cały czas podają nowe informacje o otaczającym nas świecie, przedstawiają inne rozwiązania problemów tego świata. Walka z chorobami, takimi jak ADIS lub rak, z którymi codziennie zmaga się tysiące osób nie byłaby możliwa, bez odkryć naukowych. Często jedyną nadzieją chorego człowieka jest wiara w szybki postęp techniczny i rozwój medycyny. Niedawno ludzie umierali na choroby, których wyleczenie dzisiaj nie stwarza najmniejszych kłopotów.
Istnieją na świecie organizacje, które pomagają ludziom i starają się ulepszyć świat. Walczą z głodem, chorobami, starają się poprawić chociaż trochę życie i zmniejszyć cierpienie. Działają wszędzie tam gdzie potrzebna jest pomoc: na terenach objętych klęskami żywiołowymi, wojną, biedą. Są ludzie którzy nigdy się nie poddają i zawsze wiedzą gdzie można pomóc i jak. Nie czekają aż ktoś ich poprosi, ale sami działają i robią wszystko co jest w ich mocy aby ulepszyć świat.
Moim zdaniem świat ma różne oblicza. Wiele rzeczy mnie drażni i oburza, z wieloma sprawami się nie zgadzam. Niestety nie mogę nic zmienić. Jestem jednak dumna z osiągnięć naszej cywilizacji i wierze, że dopóki na świecie będą żyć dobrzy ludzie nadejdzie lepsze jutro.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty