profil

Dlaczego warto przeczytać "Romeo i Julię"?

poleca 84% 721 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
William Szekspir

Co wyjątkowego jest w tej książce? Czym przyciaga ona tylu ludzi? Dlaczego ciagle czytają ją ludzie na całym świecie?
Czy to że Romeopoświęcił życie dla Julii jest tym powodem? Spróbujmy zatem znaleźć odpowiedni powód do tak wielkiej sławy
Shakespeare'a i jego najbardziej znanego dzieła "Romeo i Julia"
Zapewne pierwszym powodem powinna być miłośc bohaterów przezwyciężająca wszystkie przeciwności.Jest ona tak wielka,
że wybacza zabójstwo przyjaciela. Jest tak namiętna, że każe wziąśćślub w tajemnicy przed zwaśnionymi rodami. Jest tak gorąca, że nakłania bohaterów, do oddania życia z powodu śmierci małżonka. Nie wyobrażając sobie życia bez siebie kochankowie z Verony popełniają samobójstwo.
Jednakże czyż nie blisza wielu współczesnym zakochanym jest pogarda rodziny w stosunku do ukochanej osoby? Przecież również dziś wielu cierpi, nie mogąc być z tą jedyną, ukochaną osobą, z powodu waśni rodzinnych. Zazwyczaj musi ktoś umrzeć, aby miłośc mogła się rodzić. Również to powoduje, że ciągle czyta się tą książkę.
Jest jeszcze ostatni powód. Każdy szuka miłości i każdy chce by była ona idealna. Pragniemy miłości jak Romeo i Julia. Dlatego szkuja dziś chlopcy swojej jedynej ukochanej księżniczki, a dziewczyny swojego księcia. Szukamy swej drugiej połówki by jak ta para kochanków z verony stworzyć udane małżeństwo, które mimo iż ponosi śmierć jest szczęśliwe bo umiera z miłości.
Czyż trzeba więcej przykladów na to, że jest to jedna z najlepszych napisanych do tej pory książek? Czyż ktoś jeszcze potrzebuje dowodów, że czytamy jąnie ze wzgęldu na Shakespeare'a, uroczemiasteczko czy sceny walki? Czytamy ją bo każdy kocha i chce być kochany. Chcemy znaleźć swojego Romeo'a swoją Julią.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta