profil

Subkultura Punk

drukuj
satysfakcja 83 % 288 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Subkultura Punk

Subkultura Młodzieżowa-szeroko pojęta forma nieprzystosowania się jednostki do ogółu społeczeństwa. Bunt przeciwko zasadom, celom, normom społecznym. Do najbardziej znanych subkultur należą; Hipisi, Punki, Emo, Metale, Grunge’owcy.
W poniższym artykule postaram się państwu opisać subkulturę Punk, wskazując na jej genezę, poglądy, system wartości.
Wielki rozkwit subkultur młodzieżowych nastąpił w latach 70 i 80 XX wieku. Za główną przyczynę podaje się sytuację polityczną oraz ustój panujący na świecie. Wiele z dzieci w tych czasach nie miało szansy na rozwój ze względu na miejsce zamieszkania, sytuacje materialną. Odrzucały one przyjęty przez ogół społeczeństwa zasady które nie umożliwiły im rozwoju społecznego. Zazwyczaj subkulturowcy byli osobami niezwykle wrażliwymi i z czasem zaczeły się łączyć w wielkie nieformalne grupy. Każdą z tych grup charakteryzowało inne spojrzenie na świat przez co między subkulturami dochodziło do mniejszych lub większych nieporozumień.
Sam ruch punk rozpoczął się w połowie lat 70. Za prekursora tego ruchu uważa się zespół Sex Pistols aczkolwiek już wcześniejsze zespoły rockowe wykazywały pewne ideały które były zgodne z zasadami Punków. Sama podkultura narodziła się w Wielkiej Brytani i USA.
Punków uważa się za buntowników. Zespoły muzyczne jak Dead Kennedys, NOFX, Bad Religion, Conflict, Subhumans, Exploited nawoływały do walczenia o swe prawa. W tym samym czasie nadeszła fala na ruch anarchiczny, czy system państwa bez wyrażnie naznaczonych przedstawicieli.
IDEOLOGIA PUNKÓW;
- Ruch wyzwoleńczy spod zwierzchniej władzy przedstawicieli państwa, grupy społecznej,religii,mediów.
- Ich poglądy polityczno-moralne zazwyczaj są zbieżne z poglądami tzw. lewicowymi, liberalnymi.
Ogółem rzecz biorąc punk jako subkultura ma wysoce rozwiniętą ideologie opierającą się na podstawowych filarach czyli, wolności wyznaniowej i poglądowej.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE;
-UBIÓR:
1. Skórzane Kurtki, Spodnie
2. Naszywki z ulubionymi zespołami, Anarchią,Pacyfką.
3. Łańcuchy, ćwieki np. Nabijane ćwiekami paski, bransoletki, naszyjniki.
4. Agrafki, Żyletki używane jako ozdoby,ubrań, Plecaków(torb) itp.
-Wygląd:
1. Ostry makijaż
2. Kolorowy irokez
Jednak obecni zwolennicy tejże subkultury często nie wyróżniają się fryzurami było to popularne w XX wieku.
Subkultura Punków lata rozkwitu ma już za sobą, obecnie liczba przedstawicieli tej grupy maleje ze względu na np. obecny system władzy. Jednakże nadal działają zespoły i istnieją miasta w których obserwuje się duży przyrost Punków.
ZESPOŁY;
Sex Pistols, fall out boy, green day, The Offspring, KSU, GBH, EXPLOITED, Ramzes & Hooligans, Kult, Pidżama Porno, Ramones, Television, Talking Heads,


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy
3.10.2011 (22:20)

Fall Out Boy to zespół punkowy?! Szybciej zespół dla 13 letnich dziewczynek, które uważają, że słuchają rocka i są bardzo "mhroczne"...

23.3.2011 (18:17)

Załącznik oklepany . . ; //

9.3.2011 (15:11)

kto napisał ten stek bzdur?;/