profil

Dalsze losy tytułowgo psa i wilka z wiersza A. Mickiewicza.

poleca 83% 775 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W tym wypracowaniu opisze późniejsze dzieje psa i wilka z wiersza Adama Mickiewicza pt. „Pies i wilk”. Są oni głównymi bohaterami tego utworu poetyckiego. Wilczysko wolało mieć gorzej, ale za być wolnym, a sobaka wolał mieć dobrze, ale przez to jest w niewoli.
Pies zastanowił się głębiej nad słowami wilka. Po pewnym czasie zdecydował się uciec. Wybrał Wigilie jako ten czas ucieczki dlatego, że chciał coś powiedzieć swojemu właścicielowi{w Wigilie zwierzęta mówią pono ludzkim głosem}. Gdy nadeszła ta pora oznajmił mu: „Nie nazywał mnie więcej Pikuś, mów mi Rambo.” Po tym wydarzeniu uciekł na wchód.
Eks właściciel psa chciał opowiedzieć o tym swoim wspólnikom, zaczął tak:
- W noc Wigilijną mój pies przemówił…
-Tatusiu- powiedział wspólnik
-Chciałbyś. Mój pies przemówił…-odpowiedział
- I ćwiartkę gwizdnęli- powiedział drugi wspólnik
-Co ty wygadujesz? Pies przemówił i powiedział tak…-odpowiedział
-Chcesz w dziób? Ja się tego domyśliłem, że on to powiedział. – odpowiedział trzeci wspólnik
-Co pies powiedział?- zapytał czwarty wspólnik
-Parla po france?- odpowiedział trzeci wspólnik
-Pies powiedział: nie nazywał mnie więcej Pikuś, mów mi Rambo.- powiedział właściciel, gdy w końcu doszedł do głosu.
W tym czasie pies był już daleko. Po drodze spotkał wilka i opowiedział mu wszystko. Wilczyysko było dumne z czworonoga, który w końcu zrozumiał prawdziwą wartość życia. Postanowili, że pójdą do Azji, ponieważ słyszeli, że tam zwierzętom dobrze się żyje.
Szli tam wiele dni, aż w końcu doszli do Konohy. Zapisali się do Akademii Zwierząt Ninja. Zdali ją celująco. Później zostali przydzieleni do swoich drużyn. Przeżyli osobno i razem dużo przygód. Pies jest zadowolony, że jednak uciekł z pola i dołączył do wilka.
Moim zdaniem pies postąpił bardzo mądrze, kiedy postanowił uciec. Lepsze gorsze życie na wolności niż dobre w niewoli. Dzięki temu zaprzyjaźnił się z wilkiem i innymi zwierzętami oraz ludźmi. Gdyby został na farmie to by mu się bardzo nudziło, a teraz prawie codziennie przeżywa jakieś przygody.

Podoba się? Tak Nie
Teksty kultury