profil

"Stowarzyszenie umarłych poetów" - recenzja, czy warto było czytać?

poleca 84% 412 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy chcesz poznać losy uczniów Akademii Weltona? Czy interesuje Cię niezwykle surowa szkoła, w której uczy niesamowity nauczyciel? Jeśli tak to sięgnij po książkę N.H Kleinbaum "Stowarzyszenie umarłych poetów".

Książka opowiada o szkole, w której liczy się tylko honor, doskonałość, dyscyplina i tradycja. Uczniowie nie mają nawet chwili na odpoczynek. Gdy w szkole pojawia się nowy nauczyciel angielskiego John Keeting, życie chłopców w szkole zmienia się totalnie. Nietypowe metody nauczania nauczyciela sprawiają, że chłopcy zaczynają szanować poezję. Organizują nocne spotkania w grocie, aby czytać wiersze. Narażają się na wydalenie ze szkoły. Każdy z nich dąży do spełnienia swoich marzeń.

Powieść opowiada o sekretach i pierwszych miłościach naszych bohaterów. Czytając ta piękną lekturę dowiadujemy się, co potrafi uczynić piętnastoletni chłopiec, aby móc spełnić swoje marzenia. Postępuje wbrew woli ojca. W końcu popełnia samobójstwo.

Jeśli interesuje Cię, co skłoniło Neila Perrego do samobójstwa i jak wyglądały niecodzienne lekcje angielskiego to sięgnij właśnie po tę lekturę. Naprawdę warto.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta