profil

,,Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"

poleca 85% 151 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Każdy człowiek zna powiedzenie ,,wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej", ale czy każdy się z nim zgadza??
Zacznę od tego, że to właśnie do domu wracamy po ciężkim dniu w szkole, pracy padamy na łóżko i pragniemy sie zrelaksowac, odpocząc, nigdzie nie zastaniemy takiego spokoju jak w domu.
Tutaj także zastajemy rodzinne ciepło, miłośc, która trwa nieprzerwalnie, dzięki której nic nie stanie nam na przeszkodzie.
Dom jest także miejscem w którym spędziliśmy dzieciństwo, gdy go widzimy powracaja wspomnienia z dawnych beztroskich lat.
Kolejnym argumentem jest to, że właśnie w domu bezpiecznie, on daje nam schronienie, czujemy, że to tu właśnie nic nie może się nam stac.
Są ludzie, którzy wyjeżdżają za granice w poszukiwaniu pracy mieszkaja w hotelach, ale i tak nie potrafia zapomniec o swoim domu a szczególnie o osobach w nim mieszkających.
Wyjeżdżając na wczasy czy na wycieczki, cieszymy się, że możemy zmienic miejsce pobytu, ale po jakimś czasie zaczynamy tęsknic i pragniemy wrócic w rodzinne strony, bo dom to nie tylko fundamenty, ale także więź rodzinna.
Na pewno są też ludzie, którzy w domu nie czuja się bezpiecznie, uciekają z niego, bo panuje w nim alkoholizm, agresja.
Pomimo tego, że jest nam czasem źle w domu, czujemy sie w nim dobrze, bo ,,wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" , przeciesz jest to nasze miejsce na Ziemi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta