profil

Przemówienie na koniec roku szkolnego

2020-06-21
poleca 83% 1564 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Panie Dyrektorze! Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście, kochani Rodzice, koleżanki i koledzy.

Jest to nasz ostatni dzień w murach tej szkoły. Szkoły, która autentycznie była naszym drugim domem, w której czuliśmy się potrzebni, ważni, doceniani, a u Was - drodzy nauczyciele - znajdowaliśmy życzliwość i zrozumienie.

Minęło kilka lat, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły. W ciągu tych lat staliśmy się dojrzalsi, starsi, mądrzejsi. Dziś przyszedł czas "odlotu" a zatem czas pożegnań. Przed nami nowa szkoła, nowi koledzy i koleżanki, nowy, nieznany świat. Życie będzie stawiało przed nami coraz to nowe problemy, których rozwiązanie będzie trudniejsze. Z każdym dniem będziemy wchodzić w świat ludzi dorosłych, pokonując swoje słabości i lęki.

Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Bowiem tu przeżyliśmy pierwsze sukcesy oraz porażki, tu zawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie. Myślę, że często będziemy powracać pamięcią do chwil spędzonych w tej szkole. Każdy z nas zabierze ze sobą jej część. Część klimatu, tradycji i zasad. Dziś nasze serca przepełnia radość z otrzymania świadectwa ukończenia gimnazjum, ale i smutek z powodu rozstania z tym, co stanowiło istotę naszego życia.

Dziękujemy za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyliśmy, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość – zdajemy sobie sprawę z tego, że nie byliśmy wzorową klasą. Przepraszamy za wszystkie zmartwienia, których przysporzyliśmy i obiecujemy, że w nowej Szkole nie przyniesiemy Wam wstydu i będziemy się starać uczyć jak najlepiej. Zapewniamy, że uczynimy wszystko, by nie zawieść Waszych oczekiwań.

W tym tak uroczystym dla nas dniu nasze myśli i serca kierujemy ku tym, którzy wytrwale i cierpliwie prowadzili nas po labiryncie szkolnego życia. "W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce" dyrektorowi, wychowawcom, radzie pedagogicznej, wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom bardzo dziękujemy.

Na koniec w imieniu wszystkich absolwentów pragnę pożegnać Dyrekcję, grono pedagogiczne oraz Was drodzy wychowawcy. Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajmy, że „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to koniec początku”

Z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowaliśmy specjalną pamiątkę - podziękowania dla nauczyciela. Chcieliśmy wyrazić swoją wdzięczność za te wszystkie lata, to Wy nauczyciele byliście dla nas prawdziwymi mentorami. Dzięki Waszemu poświęceniu i ogromemu wsparciu, jesteśmy dzisiaj mądrzejsi i pewniejsi siebie. Przyjmijcie nasze podziękowania, mamy nadzieję, że pamiątka ta będzie pięknym wspomnieniem na długie lata.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy