profil

"Zachowanie polskiej młodzieży" - rozważania

poleca 87% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Zła młodzież ?”
W związku z narastającą złą opinią o polskiej młodzieży postanowiłem sam zbadać tą sprawę. Nie sposób nie zauważyć, że kiedy media rysują postać młodej osoby najczęściej jest to ktoś pochodzący z marginesu, do tego posiada patologiczną rodzinę, pije, pali, ćpa. Potem nie dziwi fakt, że rodziny boją o swoje dzieci, bo przecież każdy z ich znajomych to potencjalne „złe towarzystwo”. Jednak z moich osobistych obserwacji wynika, że telewizja, czy prasa kreują dość mocno zakłamany obraz nastolatka. Głównie po to, aby zwiększyć popyt na te informacje i więcej zarobić. Niestety, sporo osób daje się na to nabrać i bierze każdą młodą osobę za groźnego przestępcę.
Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej. Uczniowie pomagają sobie właściwie na każdym kroku, czy to w kwestii zrozumienie danego zagadnienia czy odpytania przed klasówką. Poza szkołą wcale nie jest gorzej, przytłaczająca większość pomaga swoim rodzicom w obowiązkach, zmywają naczynia, chodzą z rodzicami do sklepów i pomagają im nosić ciężkie siatki z zakupami. Sytuacja w szkole, też wygląda lepiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu, sposób uczenia zmienił się na korzystniejszy dla ucznia, a jakiekolwiek bójki czy pobicia praktycznie nie występują. Wiem, że tym nie przekonam wszystkich, znajdą się też tacy którzy będą mieli zupełnie inne zdanie o „staczającej się wprost do przepaści młodzieży” stojąc po drugiej stronie barykady. Jednak, nawet jeśli mój pogląd na ta kwestię jest błędny to czas z pewnością odmieni burzliwą naturę nastolatków jak to już robił miliony razy. Trzeba koniecznie pamiętać, że już w 2000 lat przed narodzeniem Chrystusa pewien człowiek użalał się „młodzież ma dziś zepsute serca jest zła i leniwa, nie będzie w stanie obronić naszej kultury”. Watro wspomnieć, że na przestrzeni dziejów było mnóstwo tego typu zachowań. Jeśli nie cofamy się w rozwoju i sądzimy, że nasze życie jest lepsze niż te sprzed 4000 lat to ewidentnie idziemy w dobrym kierunku, a nasze dzieci nie stoczą się i już jako dojrzali dorośli dokonają wielkich rzeczy.
Podsumowując, z całą pewnością los naszych nastolatków idzie w dobrym kierunku. Zaświadcza o tym nawet historia, wiec jeśli się mylę co do dobrej postawy młodzieży w dniu dzisiejszym to przyszłość to na pewno naprawi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata