profil

,,W twojej ręce jest świat ..." - jak rozumiesz te słowa

poleca 87% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

,, W twojej ręce jest świat gdy zechcesz , będzie jasny, genialny, gorący." Są to słowa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, myślę, że są one dla wielu zrozumiałe. Mówią nam, iż to w naszych rękach jest nasze życie, nikt nie ma prawa decydować za nas. Bo właśnie to nasze decyzje i marzenia kształtują naszą przyszłość. Nie wolno ich podejmować pochopnie, ponieważ jedna niewłaściwa może zniszczyć dotychczasowe życie. A może się tak stać, iż rzeczywistość będzie przypominać bajkę.
Może to dziwne, lecz nie mam żadnych szczególnych marzeń. Chciałabym tylko wiedzieć, że moje dalsze życie będzie poukładane i szczęśliwe, że do czegoś dojdę. Większość ludzi posiada bardziej wygórowane marzenia, nieprawdopodobne wręcz do spełnienia, oczywiście to nic złego. Często kiedy jesteśmy smutni dzięki nim odzyskujemy szczęście.
Wybór zawodu to praktycznie najważniejsza decyzja w naszym życiu. Ponieważ to jakiego dokonamy wówczas wyboru zadecyduje o dalszym losie. Według książki Richarda Carlssona osoba nastoletnia nie powinna przejmować się zbytnio przyszłością, ale żyć teraźniejszością. Błędem jest namawianie nastolatków, aby już teraz myśleli o swojej przyszłość, dlaczego musi być ważniejsza od dnia dzisiejszego? Podzielam jego zdanie, sądzę, że nie wielu dorosłych przejmuje się tą teorią, ponieważ w gimnazjum już zmuszają nas do wyboru zawodu, zamartwianie się nad przyszłością. Jest to jak mówiłam poważna decyzja, i nie należy się z nią spieszyć. Myśleć o przyszłości można, lecz nie należy się zbytnio zadręczać.
Podsumowując zgodzę sie z Marią Pawilkowsko-Jasnorzewską iż nasze życie jest w naszych rękach. Ludzie powinni także marzyć. Lecz decyzja wyboru zawodu powinna jeszcze zaczekać. Najlepiej wytłumaczy to cytat z książki Richarda Carlssona:,, Jeśli będziesz traktować każdy dzień jak najważniejszy, twoja przyszłość sama się o ciebie zatroszczy.''

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata