profil

"Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki"

poleca 80% 1563 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach ludzie często wyjeżdżają za granice, w dalekie podróże, albo przeprowadzają się do większych miast. Nie zawsze wychodzi to na dobre. Często potem wracają do swojego domu gdzie czują się najlepiej i wszystkie problemy znikają w oka mgnieniu. Tu sprawdza się powiedzenie: „Każdy jest Odysem, który wraca do swej Itaki.”Będę starał się dowieść prawdy tego stwierdzenia w poniższej pracy.

Od razu na myśl przysuwa mi się przysłowie „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.”
Osoby które wyjeżdżają najczęściej po jakimś okresie czasu wracają do swojej rodziny i zauważają że w swoim rodzinnym domu nie istnieje problem którego nie można rozwiązać. Tak jak Odyseusz który wrócił do Itaki i poczuł się szczęśliwy, tak my wracamy do swojego domu i jest nam bardzo dobrze.

Najczęściej ludziom przytrafiają się przykre rzeczy w obcych miejscach. Wtedy od razu na myśl przychodzi im rodzina, która zawsze pomaga w trudnych sytuacjach i chcą wrócić do niej jak najszybciej będzie się dało. Tutaj te osoby można porównać do Odysa, który napotkał na swej drodze wiele przeszkód, ale gdy wrócił zauważył jak ważna jest dla niego rodzina.

Podróż Odyseusza można porównać do życia każdego człowieka. Przeszkody które napotkał na swojej drodze do Itaki, można porównać do naszych problemów które napotykamy każdego dnia. Rozwiązaniem na te problemy jest powrót do rodziny. Wystarczy nawet rozmowa z bliskimi nam osobami, aby poczuć się lepiej.

Gdy zrozumiemy przesłanie tego stwierdzenia od razu możemy stwierdzić że jest ono niepodważalne. Sądzę że w powyższej rozprawce potwierdziłem prawdziwość tego powiedzenia.

Rozprawka zajmuje 2,5 strony (przynajmniej dla mnie) więc długość moim zdaniem jest dobra, aczkolwiek to moja pierwsza praca więc...oceniajcie surowo. :)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta