profil

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

drukuj
poleca 79% 850 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

CHARAKTERYSTYKA TOMKA WILMOWSKIEGO

Głównym bohaterem powieści pt. ,,Tomek w Krainie Kangurów” jest 14 letni Tomek Wilmowski.Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Od śmierci matki był sierotą,a jego ojciec uciekł za granicę, by uniknąć aresztowania przez carskich żandarmów. Mieszka on w Warszawie razem ze swoją rodziną: wujkiem, ciocią i rodzeństwem ciotecznym.Tomek to dobrze zbudowany blondyn i uczeń czwartej klasy gimnazjum.
Po ojcu odziedziczył zamiłowanie do nauki,szczególnie geografii,oraz zdolności strzeleckie.
Tomek jest obdarzony żywym, wesołym i sympatycznym usposobieniem,ciekawością świata,otwartym umyśle oraz żądzą przygód. związanych z podróżami. Uratował przyjaciela ojca-Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia.
Podczas swoich wypraw w Australii we wszystkim stara się naśladować dorosłych mężczyzn. Został Bohaterem ponieważ odnalazł w skrubie córkę farmera,12-letnią Sally.Tomek zyskał wielu przyjaciół:bosmana Nowickiego, Jana Smugę, i tropiciela Toniego.Jego młodzieńcza ciekawość świata kilkakrotnie staje się przyczyną kłopotów.Szybko nauczył się nowych umiejętności takich jak jazda konna.Tomek Dla innych ludzi był życzliwy,otwarty i miły oraz potrafił okazywać im szacunek nawet jeśli nie przepadał za nimi.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy