profil

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

poleca 82% 7044 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego, pt. "Tomek w krainie kangurów". Urodził się 25 grudnia 1888 r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec - Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Ojciec Tomka był łowcą dzikich zwierząt, które sprowadzał do różnych ogrodów zoologicznych.

Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem.

Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca - Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. Był zdolnym uczniem, fascynowała go geografia tak jak w młodości jego ojca. Poza tym był uczciwy, prawdomówny i wielkoduszny.

Zdarzało się, że pozbawiając się rozwagi i używania wrodzonej ciekawości, spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom.

Postać Tomka Wilmowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Jest on prawdziwym wzorem, posiadającym cechy osobowe godne naśladowania przez każdego.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (67) Brak komentarzy

Super praca! Bardzo mi się podoba! :D

super!!!jest przydatne

Głos na TAK :) Świetna praca, tego szukałem właśnie ;p

Pozdrawiam wszystkich niezalogowanych!

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata