profil

"Wszystko co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad" - które ze śladów pozostawionych przez słynnych artystów przetrwały próbę czasu

poleca 85% 589 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
bitwa pod Grunwaldem bitwa pod Grunwaldem

W pełni zgadzam się z opinią, iż wszystko co artyści uczynią w życiu, pozostawi jakiś ślad.
Pierwszym argumentem przemawiającym za moją tezą jest ukazanie problemów ludzkiego życia, a także odwiecznego sporu między prawami boskimi, a naziemnymi. Przykładem na to jest książka ,,Antygona” Sofoklesa, w której tytułowa bohaterka chcąc godnie pochować brata-zdrajcę musi wybierać między złamaniem którejś z zasad, przez co odbiera sobie życie. Kolejnym argumentem jest uwiecznienie na papierze ważnych wydarzeń historycznych, w których naród odniósł jakiś wielki sukces. Przykładem na to jest obraz ,, Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki, gdzie na pozór słabe wojska polskie wygrały z krzyżackimi. Innym argumentem jest hymn danego państwa. Dzięki niemu mieszkańcy, będą pamiętać, iż dobro kraju jest dla nich najważniejsze, a także odezwie się w nich patriotyzm. Posłużę się przykładem polskiego hymnu ,,Mazurek Dąbrowskiego” Jana Wybickiego.
Podsumowując moje rozważania, chcę stwierdzić, iż prawdą jest to, że wszystko co artyści uczynili w życiu pozostawi jednak jakiś ślad w życiu.

Chciałem tylko dodać, iż praca jest zrobiona na szybko wciągu 15 minut.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta